› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Stanowisko Sejmiku Województwa w sprawie portu w Elblągu

› bieżące 4 miesiące temu    1.06.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Stanowisko Sejmiku Województwa w sprawie portu w Elblągu fot. UM Elbląg

30 maja br. podczas sesji Sejmiku Województwa Warmińsko- Mazurskiego głosami radnych Koalicji Obywatelskiej oraz PSL przyjęte zostało Stanowisko Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie połączenia portu w Elblągu z Morzem Bałtyckim, w którym radni województwa domagają się od Rządu dokończenia inwestycji Kanału Żeglugowego i połączenia Portu Morskiego w Elblągu z morzem- Zatoką Gdańską.

W przyjętym we wtorek dokumencie napisano: „Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego podtrzymuje stanowisko z dnia 24.04.2018 r. w sprawie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską i jednocześnie sprzeciwia się działaniom mającym znamiona politycznego szantażu wobec samorządu Miasta Elbląg. Domagamy się dokończenia inwestycji polegającej na połączeniu portu w Elblągu z Morzem Bałtyckim. Polscy podatnicy wydatkowali na wykonanie przekopu ok. 2,5 mld zł, dlatego sabotowanie tej inwestycji i polityka szantażu wobec samorządu miasta Elbląg są niezgodne z polską racją stanu”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ RomuśPassaciński
3 miesiące temu 1
Niezgodne z Polską racją stanu jest przebywanie działaczy platformy obywatelskiej polskiego stronnictwa ludowego i sojuszu lewicy demokratycznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej !!!!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.