› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Sprzęt snowboardowy - jak dobrać na nowy sezon snowboardowy?

› bieżące 10 miesięcy temu    25.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sprzęt snowboardowy - jak dobrać na nowy sezon snowboardowy?

Osoby zaczynające swoją przygodę z jazdą na snowboardzie z każdej strony są atakowane mnóstwem informacji, które są często dla nich niezrozumiałe. Nie wiedzą dokładnie czego potrzebują, by rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, a także gdzie dokonać zakupu wszystkich potrzebnych elementów. W tym artykule objaśnimy jaki sprzęt snowboardowy kupić na początek, a także jak go wybrać, by nowa dyscyplina sportu dawała nam wyłącznie dobre wrażenia.

Sprzęt snowboardowy – najważniejsze elementy

Do tej kategorii zaliczamy 3 rzeczy, bez których jazda na snowboardzie nie jest możliwa. Są to: deska snowboardowa, wiązania i buty. Każdy z tych elementów powinien być dopasowany do siebie, dlatego najlepiej jest je kupować razem. Deski, wiązania i buty występują w różnych twardościach, dlatego bardzo ważne jest to, by te harmonijnie ze sobą współgrały i składały się na spójną całość o jednym stopniu flexu.

Jeżeli nigdy nie jeździliśmy na desce snowboardowej, możemy najpierw skorzystać z wypożyczalni sprzętu snowboardowego. Dzięki temu niewielkim kosztem przekonamy się, czy ten sport jest dla nas, czy chcemy się w nim rozwijać i jak ogólnie czujemy się na desce. Warto nie robić tego na własną rękę i skorzystać z pomocy instruktora, by od początku nie popełniać błędów, które w przyszłości mogą nas zrazić do tego sportu. Wypożyczając sprzęt snowboardowy musimy mieć jednak w pamięci to, że takie modele nigdy nie dadzą nam takich wrażeń, jak te w pełni dostosowane do naszych potrzeb. Jeżeli więc wiemy, że snowboard to sport dla nas, to nie warto czekać z inwestycją we własne wyposażenie.

sprzęt snowboardowy

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Dodatki składające się na sprzęt snowboardowy

Jazda na snowboardzie nie należy do całkowicie bezpiecznych dziedzin sportu. Na stoku jesteśmy narażeni na upadki, potrącenie przez innego użytkownika, lecące w naszym kierunku drobinki lodu, czy oślepiające słońce. Musimy więc chronić dwie najbardziej narażone w tym przypadku części naszego ciała – głowę i oczy.

Zestaw składający się z kasku i dobrze dopasowanych do niego gogli to sprzęt snowboardowy, którego nie może zabraknąć w wyposażeniu żadnego ridera, a zwłaszcza tego początkującego. Te elementy nie muszą być bardzo drogie, a mają duże znaczenie jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Kask snowboardowy wykonany z odpowiedniego materiału będzie lekki, a zarazem bezpieczny. Zapewni dobrą wentylację głowy, a w przypadku lepszych modeli także możliwość samodzielnego dostosowania poziomu przepływu powietrza. Kask powinien przylegać do głowy, jednak nie powodować ucisku, dlatego warto kupować go stacjonarnie, przymierzając różne modele.

Gogle snowboardowe ochronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki nim widzimy dobrze, co sprawia, że jesteśmy w stanie szybciej zareagować na ewentualnie niebezpieczeństwo.

Sprzęt snowboardowy powinien być dobrze do nas dopasowany, a te dwa elementy należy spasować wzajemnie ze sobą. Między goglami, a kaskiem powinna być możliwie najmniejsza przerwa, jednak gogle nie mogą nachodzić na kask. Najlepiej jest kupować te dwa elementy w sklepie sportowym, przymierzając je i osobiście sprawdzając jak leżą na nas i względem siebie.

Kup sprzęt snowboardowy w najlepszym miejscu

Nabywając sprzęt snowboardowy powinniśmy wybierać się do sklepów specjalizujących się w takich produktach. Dzięki temu uzyskamy profesjonalną poradę doświadczonych sprzedawców oraz wybierzemy wysokiej klasy produkty z oferty najlepszych marek. Takim sklepem jest między innymi SnowShop, który dba o to, by w jego ofercie znajdowały się jedynie najlepsze modele, które spełniają oczekiwania użytkowników i cechują się najlepszą jakością. Sprzęt snowboardowy Warszawa możemy kupić w wygodnej dla nas lokalizacji – na Bemowie przy ulicy Wrocławskiej 25 lub na Pradze, przy Ostrobramskiej 38b. Jeżeli mieszkamy w trójmieście, sprzęt snowboardowy Gdańsk znajdziemy przy alei Grunwaldzkiej 211, w SnowShopie mieszczącym się w galerii City Meble. Gdy nie mieszkamy w żadnych z tych miast, możemy kupić nasz nowy sprzęt snowboardowy online w sklepie snowshop.pl.

Wysokiej klasy sprzęt snowboardowy to podstawa każdego ridera. Produkty wykonane przez doświadczonych producentów cechują się bardzo dobrymi właściwościami i odpowiednim dopasowaniem do potrzeb snowboardzistów. 

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych: 

Sklepy stacjonarne:
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.