› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Sprzedawali koce, ukradli wszystkie oszczędności. Starsi ludzie po raz kolejny ofiarami oszustów

› policja ponad rok temu    13.12.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Sprzedawali koce, ukradli wszystkie oszczędności. Starsi ludzie po raz kolejny ofiarami oszustów

Dwójka staruszków została okradziona ze swoich oszczędności. Jak powiedzieli wezwanym na miejsce policjantom, pieniądze odkładali na nagrobki. Według zeznań pokrzywdzonych, sprawcy to najprawdopodobniej osoby narodowości romskiej. Obecnie trwają poszukiwania złodziei. Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Scenariusz oszustwa był bardzo podobny do tych opisywanych wcześniej w policyjnej kronice. Osoby trudniące się obwoźnym handlem odwiedziły jeden z domów w podelbląskiej miejscowości. Przedmiotem sprzedaży miały być  koce, które złodzieje rozłożyli w mieszkaniu celem prezentacji. Zrobili to w taki sposób, aby zasłonić staruszkom część pokoju. W tym czasie jedna z osób przedostała się do drugiego pomieszczenia i po splądrowaniu go, znalazła schowane w szafce oszczędności. Gdy staruszkowie spostrzegli, że zostali okadzeni, sprawców już nie było. Na miejsce wezwano policyjny patrol. Pokrzywdzeni, opisując złodziei, którzy ich okradli, wskazywali na osoby narodowości romskiej. Ocenili to po wyglądzie sprawców oraz sposobie wysławiania się.

Policja przestrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób, których nie znamy. Przestrzegamy przed kupowaniem od tych ludzi, kołder, koców, sztućców, lornetek itp. przedmiotów. To najczęstsze towary, którymi posługują się sprawcy kradzieży, tylko po to, by zachęcić potencjalną ofiarę do wpuszczenia ich do mieszkania. Później wykorzystują nieuwagę, a właściwie celowo ją odwracają, aby okraść swoich klientów.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ roky
ponad rok temu ocena: 100%  2
Nikt jeszcze nie widział Boga i pracującego Roma :)
~ NoName
ponad rok temu ocena: 100%  1
Cyganie powinni mieć zakaz przebywania na terytorium Polski
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.