› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Sprawdź kto dziś (9.11) odbierze odznaczenia z rąk wojewody Artura Chojeckiego

› bieżące 10 dni temu    9.11.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sprawdź kto dziś (9.11) odbierze odznaczenia z rąk wojewody Artura Chojeckiego  fot. archiwum elblag.net

Dziś  (9.11) o godzinie 17 odbędzie się uroczystość wręczenia zasłużonym, także z Elblaga, odznaczeń państwowych, resortowych oraz Medali Niepodległości. Uroczystość odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, ul. Kościuszki 39.  Poniżej publikujemy listę wyróżnionych. 

Na podstawie art.138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ustawy o Orderach i Odznaczeniach Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczeni zostają:

Złotym Krzyżem Zasługi:
Na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego,
Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i samorządu terytorialnego:
- Pani Urszula Łydzińska 
- Pan Jan Czesław Najmowicz

Srebrnym Krzyżem Zasługi:
Na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego,
Za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej 
- Pan Henryk Mieczysław Klama 
Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej :
- Pan Jerzy Feliks Smukowski 

Za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, 
- Pan Kazimierz Stańczyk 
Za osiągnięcia artystyczne, za zasługi dla kultury Polskiej 
- Pani Lucyna Joanna Żołnierek- Frenszkowska 

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczeni zostają

Brązowym Krzyżem Zasługi:
Na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego,
Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej 
- Pan Jarosław Babalski
Za zasługi w działalności społecznej
- Pan Marcin Danowski 
Za zasługi w działalności społecznej i samorządowej
- Pan Tomasz Ewertowski
Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej :
- Pani Teresa Sabina Hyczkowska 
Za zasługi w działalności społecznej i samorządowej
- Pan Henryk Kiejdo 
Za zasługi w kształtowaniu moralności i patriotycznej postawy polskiej młodzieży
- Pan Krzysztof Kowalski 
Za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej 
- Pan Wojciech Kozłowski
Za zasługi w kształtowaniu moralności i patriotycznej postawy polskiej młodzieży
- Pani Barbara Panek-Strzałkowska
Za zasługi na rzecz samorządu terytorialnego i działalności społecznej
- Pan Andrzej Pągowski
Za zasługi w działalności społecznej i duszpasterskiej
- Ks. Krzysztof Plak 
Za zasługi w działalności społecznej i samorządowej
- Pan Sławomir Prusaczyk
Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej :
- Pani Anna Sekita 
Za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa 
- Pan Jan Świątkowski

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostają:
Medalem Złotym za Długoletnią Służbę:
Na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:
- Pan Stanisław Brzeska
- Pani Danuta Budziński
- Pani Ela Długołęcka
- Pan Andrzej Dyrka
- Pan Ryszard Zdzisław Gajda
- Pan Bogdan Gawroński
- Pan Zbigniew Kołodziej
- Pan Adam Kowalski
- Pan Henryk Krajewski 
- Pan Krzysztof Kukliński
- Pan Wojciech Łachacz
- Pani Maria Łęk
- Pan Sylwester Młynarczyk
- Pan Ryszard Niedźwiecki 
- Pani Katarzyna Nowak 
- Pani Elżbieta Nowińska
- Pan Kazimierz Orzech
- Pani Małgorzata Osadowska
- Pan Mirosław Ossowski
- Pan Andrzej Rewinis 
- Kazimierz Ruciński
- Pan Dariusz Sońta
- Pani  Bożena Stefaniak
- Pan Ryszard Michał Tkacz 
- Pani Alicja Wiśniewska 
- Pan Marek Wysocki
- Pan Waldemar Zieliński

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostają:
Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę:
Na Wniosek Wojewody:
Pani Beata Dębińska
Pan Wojciech Kłosiewicz
Pani Halina Lidia Kołodziejska
Pani Edyta Majkowska 
Pani Edyta Polak
Pani Barbara Sereda 

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostają:
Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę:
Na wniosek Wojewody:
- Pani Jolanta Bazylak
- Pan Maciej Koczeń 
- Pani Magdalena Konecko
- Pani Aneta Jadwiga Niewęgołowska
- Pani Anna Świderska
- Pani Wioletta Zaniewska 
- Pan Stanisław Borkowski
- Pan Stanisław Makowski 
- Pani Alicja Kazimiera Robaczewska

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem  „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” wyróżniona zostaje 
- Pani Anna Leokadia Sarnowska

Decyzją Ministra Energii w uznaniu za zasługi dla rozwoju energetyki odznaką honorową „ Za Zasługi Dla Energetyki” wyróżnieni zostają: 
- Pan Andrzej Dołasiński
- Pan Jan Gemzała  
- Pan Wojciech Hyjek 
- Pan Jacek Grzegorz Kołodziejski 

Decyzją Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych  ( dopiszemy jutro za co) wyróżniony medalem „ Pro Patria „ został wyróżniony:
- Pan Sławomir Kirkuć 

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za uznanie zasług dla samorządu terytorialnego wyróżniony odznaką honorową „ za zasługi dla samorządu terytorialnego” został:
- Pan Wojciech Waszczuk 

 „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.
Na podstawie uchwały nr 70 Rady Ministrów z dnia 8 maja 2018 roku w sprawie odznaki okolicznościowej „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości” postanowieniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odznaczeni zostają:
- Pan Stanisław Biedrzycki
- Pan Waldemar Brenda
- Pan Stanisław Brodacki
- Ksiądz Ireneusz Bruski
- Ojciec Arkadiusz Czaja
- Pan Józef Daszczyński
- Pan Wojciech Gudaczewski
- Pan Ryszard Hanulak
- Pan Antoni Jabłoński
- Pan Władysław Kałudziński
- Pan Jan Kamiński
- Pan Andrzej Karski
- Pani Monika Kazimierczyk
- Pan Józef Krajewski
- Pan Wojciech Krakowiński
- Pan Jan Kunda
- Pan Tadeusz Lubaszewski
- Pani Jadwiga Łubniewska
 - Pani Brygida Małeć
- Ksiądz Marian Midura
- Pan Tadeusz Misiorny
- Pan Karol Motyka
- Pani Anna Niszczak
- Pan Lech Obara
- Pan Sławomir Oleczek
- Ksiądz Janusz Oleszkiewicz
- Pan Andrzej Olszewski
- Ksiądz Andrzej Orłowski
- Pan Lech Ostrowski

- Pan Jacek Pawlik
- Pan Robert Pazdej
- Pan Czesław Piaskowski
- Pan Eugeniusz Pieczul
- Pan Wiesław Pietraszewski
- Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Senior Edmund Piszcz
- Pan Jan Połowianiuk
- Pan Edward Purkiewicz
- Pani Magdalena Rawska
- Pan Maciej Rokus
- Pan Dariusz Sapiński
- Pan Marek Siejk
- Pan Leszek Sierputowicz
- Pan Sławomir Skowronek
- Pan Robert Szaj
- Pan Jerzy Szmit
- Pan Krzysztof Szuryga
- Pan Jan Szynaka
- Pan Jerzy Wielicki
- Pani Lilianna Wojciekian
- Pan Leszek Wójcik
- Pan Zbigniew Zabłocki
- Pan Władysław Zarecki
- Pan Andrzej Tadeusz Żyliński

Informacja Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.