Sprawcy kradzieży rowerów zatrzymani
› bieżące |
ponad rok temu
27.09.2013 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 3 / 100% |
A A A |


28-letni Artur G., 21-letni Marcin T. oraz 15-letni Dawid Ż. - cała trójka została zatrzymana przez policjantów. Jak się okazało wszyscy kradli rowery. Sprawcy mają na koncie 5 kradzieży. Dwa skradzione jednoślady odzyskali policjanci. 28 i 21-latek odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą 15-latką zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
Kradzieże rowerów miały miejsce w ciągu ostatnich 2 tygodni na terenie Elbląga. Sprawcy ukradli łącznie 5 jednośladów. Działali w ten sposób, że wybierali atrakcyjny rower, który np. stał pod sklepem lub szkołą, a następnie zabierali go. W tym przypadku nie miało to znaczenia czy był on przypięty stalową linką czy nie. Sprawcy za każdym razem mieli ze sobą nożyce do cięcia prętów i jeżeli zabezpieczenie nie było solidne to je po prostu przecinali.
Policjanci z wydziału zajmującym się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu szybko ustalili, kto stoi za tymi kradzieżami. Gdy zatrzymywali jednego ze sprawców ten od razu wskazał im 2 rowery, których jeszcze nie sprzedał, a które stały u niego w piwnicy. Policjanci zabezpieczyli je. Teraz wrócą do prawowitych właścicieli. Cała trójka zatrzymanych odpowie za swoje czyny przed sądem. Dwóch dorosłych usłyszało zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |