› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Spotkanie z Tomaszem Stężałą – autorem książki "Wojna bogów" – już dzisiaj, 15 marca

› zapowiedzi 10 miesięcy temu    15.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Tomasz Stężała, autor książki Tomasz Stężała, autor książki "wojna bogów", fot. Marcin Mongiałło

Przypominamy, że już dzisiaj, 15 marca, o godz. 17.30 w sali „U św. Ducha” w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Stężałą, podczas którego będzie on mówił o swojej najnowszej książce pt. „Wojna bogów”, rozpoczynającej cykl „krzyżacki”. W spotkaniu, które ma za zadanie również przybliżyć historię naszego miasta, wezmą udział dr Grażyna Nawrolska i dr Marek Jagodziński. Wstęp wolny.

Jak poinformował Tomasz Stężała:

Chcemy przy okazji promocji książki, przybliżyć historię naszego miasta i regionu, sięgnąć do XII i XIII wieku, do korzeni powstania Elbląga i osadnictwa obszaru delty Wisły w średniowieczu, dlatego w spotkaniu wezmą też udział czołowi znawcy tego tematu: dr Grażyna Nawrolska i dr Tomasz Jagodziński, a także rekonstruktorzy z Elbląskiego Bractwa Historycznego  

Książka została zrecenzowana przez wiele liczących się blogów poświęconych literaturze.

 

Głównym bohaterem książki jest Odon. Jest on zdolnym murarzem, otwartym na nowinki techniczne. Żyje w szczęśliwym małżeństwie z Bertrude. Jego żona jest zielarką, umiejącą leczyć różne choroby. Małżeństwo ma czwórkę dzieci. Pewnego razu Odon otrzymuje zlecenie od bogatego kupca Emicha. Ma mu wybudować duże, nowoczesne spichlerze. Po nakreśleniu śmiałych planów z dużym zapałem przystępuje do pracy. Wydaje się, że początkowo wszystko idzie dobrze. Okazuje się jednak, że podczas jednej z wypraw statki Emicha zostały zaatakowane przez piratów. Spowodowało to diametralną zmianę sytuacji. Kupiec nie ma pieniędzy, aby zapłacić murarzowi, przez co ten zaczyna popadać w coraz poważniejsze kłopoty finansowe. Trudna sytuacja popycha go do kroku, który diametralnie odmieni losy jego rodziny. Już sama podróż okazuje się niezwykle trudna i niebezpieczna. Po dotarciu do celu, rodzina stara się na nowo znaleźć swoje miejsce do życia. Pomaga w tym bez wątpienia zawód Odona, który zyskuje mu przychylność możnych.

Niestety, nowi osadnicy szybko przekonują się o wojowniczości plemion, zamieszkujących te tereny. Liczne bitwy i potyczki zbierają krwawe żniwo. Mieszkańców nękają także choroby.... 

Fragment recenzji opublikowanej na wortalu Moznaprzeczytac.pl. Całośc znajdziecie tutaj:

moznaprzeczytac.pl/wojna-bogow-tomasz-stezala.

Poniżej spot reklamowy promujący książkę "Wojna bogów" Tomasza Stężały.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.