› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Spotkanie w Kawiarence Klio - prezentacja książki Elbląg – życie codzienne w porcie hanzeatyckim

› zapowiedzi ponad rok temu    3.12.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Spotkanie w Kawiarence Klio - prezentacja książki Elbląg – życie codzienne w porcie hanzeatyckim fot. źródło: MAH

Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 4 grudnia 2012 r. o godzinie 17.30, do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu na kolejne popołudnie w kawiarence Historycznej Clio. Spotkanie miłośników historii będzie poświęcone książce – katalogowi do wystawy „Elbląg – życie codzienne w porcie hanzeatyckim”.

Niedawno otwarta w elbląskim muzeum wystawa, w nowy sposób pokazująca bogactwo wynikające z trzech dekad badań archeologicznych na obszarze Starego Miasta, jest wzbogacona o specyficzną publikację. Ten bogato ilustrowany album zawiera popularne w treści omówienie zgromadzonych i prezentowanych w muzeum zbiorów. Jest też okazją do poznania skomplikowanych losów Elbląga, z powodu których stał się oryginalnym na skalę Europy poligonem archeologicznym. Autorami książki są: Joanna Fonferek, Mirosław Marcinkowski i Urszula Sieńkowska. Modernizację wystawy i publikację katalogu dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy na wtorkowe spotkanie do muzeum, Bulwar Zygmunta Augusta 11 (budynek Gimnazjum). Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Historyczne O/Elbląg i Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu. Wstęp wolny.

Tomasz Gliniecki

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.