› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Spotkanie EKSK w Restauracji Duchówka

› biznes 9 miesięcy temu    2.10.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Spotkanie EKSK w Restauracji Duchówka fot. Marcin Mongiałło

Jedenaste już spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni miało miejsce w uroczej, stylowo urządzonej Rastauracji Duchówka przy ulicy 3 Maja w Elblągu. Lokal mieści się w klasycystycznej willi, która przez lata popadała w coraz większą ruinę, aż do 2003 roku, kiedy została pieczołowicie odrestaurowana. 

Na spotkanie przybyło piętnastu członków EKSK, jak również przedstawiciele nowej Hurtowni Rybnej HURT-FISH z siedzibą w Elblągu (kontakt: 667085498) oraz browaru rzemieślniczego Last Bell z Pasłęka, który został nowym, oficjalnym partnerem klubu.

Poruszono wiele interesujących tematów, między innymi wyjazd na II Festiwal „Bulwa” w Jerutkach pod Szczytnem, którego zadaniem jest kultywowanie dziedzictwa kulinarnego naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji ziemniaka w jadłospisach mieszkańców północno-wschodniej Polski. Wydarzenie ma również na celu uświadamiać społeczność regionu w temacie dużej wartości odżywczej bulw ziemniaka, które w ostatnich kilkudziesięciu latach straciły na swej popularności. Na festiwalu nie zabraknie członków Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni, których powita na miejscu członek EKSK, gospodarz imprezy – Michał Denesiuk. Innym poruszanym tematem była organizacja Warsztatów Kulinarnych z Szefami Kuchni w Zespole Szkół Gospodarczych, które odbędą się pod nazwą: „Ryby bez Tajemnic”.

Członkowie Elbląskiego Klubu Szefów kuchni dziękują właścicielowi Restauracji Duchówka za możliwość organizacji spotkania w tym wspaniałym miejscu, za przepyszne i profesjonalną obsługę.

Polecamy. Idealne miejsce na obiad czy imprezę – rekomendują. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ pizzamam
  9 miesięcy temu 1
  Brawo panowie!!!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.