› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Spotkania z muzyką w Światowidzie

› bieżące ponad rok temu    14.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Spotkania z muzyką w Światowidzie  fot. Nadesłane

Wyjątkowa, muzyczna propozycja na piątkowy (25 listopada) wieczór. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na występ muzyczny trio smyczkowego „Amabile”. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Spotkania z muzyką. Już od dziś możliwy jest odbiór wejściówek.

Trio smyczkowe „Amabile" to zespół złożony z profesjonalnych, wykształconych muzyków, ale przede wszystkim ludzi z pasją, podobnym charakterem i wrażliwością. Zespół powstał w roku 2016, na przestrzeni lat członkowie oraz nazwa zespołu się zmieniały. Podczas koncertu 25.11.2022 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu zadebiutuje w składzie: I skrzypce

Wiktoria Głowińska - studentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Założycielka oraz pomysłodawczyni zespołu. II skrzypce

Michał Röhrig - student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Nowy członek jednak od lat zaprzyjaźniony z zespołem. Wiolonczela

Weronika Głowińska - studentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W składzie zespołu od samego początku, prywatnie siostra bliźniaczka założycielki.

Zespół działa na terenie Elbląga i województwa warmińsko-mazurskiego, koncertuje również w Gdańsku, Bydgoszczy i innych miastach w Polsce.

Muzyka to nasza pasja, najlepszy sposób na spędzenie wspólnie czasu, na zabawę, ale również pracę – mówi Wiktoria Głowińska, założycielka zespołu. Pragniemy stale rozwijać się w tym kierunku, poszukujemy nowych miejsc, w których możemy tworzyć i dzielić się z innymi tym, co kochamy najbardziej.

Każdy z nas już jako dziecko poświęcił swoje życie muzyce. Towarzyszy nam w każdym momencie. Jest czymś niezbędnym, naszym spoiwem. Każdy z nas czuje ją inaczej, ale razem możemy tworzyć jeden, przepełniony miłością, zrozumieniem i wrażliwością przekaz – zauważa Michał Röhrig.

Muzyka jest dla nas również odskocznią od życia codziennego, w niej znajdujemy spokój, ukojenie, którego tak często brakuje w naszej codzienności – podkreśla Weronika Głowińska. Grając, możemy wszystkie uzbierane emocje przekazać innym, podzielić się tym co czujemy, jacy jesteśmy. Wiemy również, że spotka się to ze zrozumieniem - bo muzyka łączy ludzi bez względu na pokolenie, przekonania czy wyznawane wartości.

Podczas koncertu w „Światowidzie" trio smyczkowe „Amabile” wykona aranżacje znanych i lubianych pozycji filmowych.

Usłyszymy między innymi: Tango z filmu „Zapach Kobiety”, „Walc Barbary” z filmu „Noce i Dnie”, „Moon River” ze „Śniadania u Tiffaniego”, „Potter Waltz” z czwartej części filmu o młodym czarodzieju – „Harry Potter i Czara Ognia” oraz wiele innych.

Nie zabraknie również znanych, ale bardziej klasycznych utworów takich jak: „Oblivion” i „Libertango” Astora Piazzoli, „Canon in D” Pachelbela czy II część koncertu na dwoje skrzypiec Jana Sebastiana Bacha.

Zapraszamy do przeżycia tej wspaniałej muzycznej przygody. Spotkania z muzyką to jeden z cyklicznych projektów kulturalnych realizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, którego celem jest prezentacja młodych muzyków z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Data i godzina: 25.11.2022 r., godz. 18.00, Galeria Nobilis, II piętro CSE „Światowid” w Elblągu Organizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wejściówki – do odbioru w kasie CSE „Światowid” w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.