› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Sportowy look nie tylko na ulicach wielkich miast

› moda i styl życia ponad rok temu    28.12.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Sportowy look nie tylko na ulicach wielkich miast

Kolorowe, wygodne buty sportowe, dresy, kurtki i czapki ze znanym logo to odzież, którą, jak do tej pory, najczęściej można było spotkać w dużych miastach. Głównym powodem tego stanu rzeczy był dostęp do markowej odzieży sportowej. Niestety firmy takie jak Adidas, Puma czy Nike nie otwierają swoich butików w małych miastach. Na szczęście wraz z internetem możliwość zakupu markowej odzieży zawitała również do mniejszych miejscowości.

Koniec z modową Polską A i B

O tym, że nasz kraj dzieli się na Polskę A i Polskę B zazwyczaj słyszymy podczas politycznych rozmów. Niemniej jednak jeszcze kilka lat temu można było dokładnie tak samo powiedzieć o tym, jak Polacy wyglądają. W tym rozumieniu Polską A byli mieszkańcy wielkich miast, gdzie każdy miał dostęp do firmowych butików, zaś Polska B to cała reszta kraju, w której odzież markową widywano do czasu do czasu w reklamach telewizyjnych. Na szczęście czas ten już minął. Dziś wiele towarów dostępnych jest w sklepach internetowych, a co za tym idzie, każdy może cieszyć się najnowszą odzieżą znanych marek.

Nowoczesność, wygoda i kolor

Dziś, kiedy mamy powszechny dostęp do markowej odzieży sportowej, coraz bardziej doceniamy jej zalety. Przede wszystkim serca nasze zaczynają podbijać sztuczne tkaniny, które dzięki swoim innowacyjnym właściwościom pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza podczas codziennych treningów na świeżym powietrzu. Dzięki temu osoba, która np. biega, nie poci się a równocześnie nie czuje zimna. Jeszcze do niedawna odzież o takich właściwościach była zarezerwowana tylko dla najlepszych sportowców. Dziś może ją nosić każdy.

Podobnie jest z butami. Dziś do uprawiania sportu nie wykorzystuje się już popularnych kilkadziesiąt lat temu tenisówek i trampek. Z jednej strony są one już niemodne, z drugiej zaś znacznie wygodniejsze jest obuwie np. z serii Adidas Superstar charakteryzujące się elastyczną podeszwą oraz „oddychającą” cholewką. Te nowoczesne rozwiązania poprawiają znacznie wygodę podczas wykonywania ćwiczeń.

Trzecim bardzo ważnym elementem, na który zwracają uwagę przede wszystkim kobiety, jest wygląd. Dzisiejsze, markowe stroje sportowe bardzo różnią się od tych dostępnych do niedawna w sklepach sportowych znajdujących się w małych miasteczkach. Zamiast czarnych lub granatowych dresów i spodenek można spotkać odzież w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Doskonałym tego przykładem jest seria odzieży i obuwia sportowego Adidas Stellasport, której charakterystyczną cechą jest ciekawe wzornictwo i kolorystyka.

Modnie i wygodnie w całym kraju

Dzięki zakupom internetowym każdy może dziś korzystać z wygodnych i stylowych strojów sportowych. O tym, że Polacy chcą wyglądać dobrze nie tylko w pracy czy na przyjęciach, ale również podczas codziennych treningów można się przekonać podczas codziennych spacerów, widząc osoby trenujące jogging czy nordic walking. Nowoczesne i kolorowe stroje można zobaczyć też na siłowniach i w klubach fitness, gdzie pojawia się coraz więcej osób stawiających na zdrowy styl życia.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.