› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Sport+ weekend: Bo weekend zaczynamy od piątku

› sport ponad rok temu    6.12.2012
Bartosz Ponichtera
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
Sport+ weekend: Bo weekend zaczynamy od piątku

Niesamowite wydarzenia sportowe czekają wszystkich kibiców w Elblągu. Zaczynamy już od jutra, bo od godziny 9.30 na lodowisku Helena przy ul. Karowej wystartują rozgrywki hokeja na sledżach.

Mało, że sama dyscyplina jest bardzo widowiskowa, to jeszcze na zaproszenie klubu IKS Atak do Elbląga przyjadą ekipy z całej Europy – dwa team-y z Rosji, jeden ze Słowacji i jeden z Włoch. Rywalizacja będzie na najwyższym poziomie.

Po południu (16.30) w elbląskim MDK odbędzie się II Mikołajkowy Turniej Szachowy, w którym udział mogą wziąć dzieci urodzone w roku 2000 i młodsze. MDK zaprasza wszystkich kibiców do wspomagania młodych talentów.

Dla miłośników siatkówki też coś się znajdzie, bo od 20.45 rozgrywki zaczynają drużyny amatorów. Mecze zostaną rozegrane w hali sportowej przy Gimnazjum nr 9 (ul. Browarna 1), głośny doping jest jak najbardziej wskazany!

Sobota będzie dniem istnego szaleństwa sportowego.
Zaczynamy od 10.00, kiedy to rusza Mikołajkowy Turniej w Tenisie Stołowym, organizowany przez Mlexer w Sali sportowej ZSG, przy ul. Królewieckiej.

Natomiast od 11.00 rozpoczyna się Mikołajkowy Turniej Judo organizowany przez elbląską Tomitę w hali CSB przy ulicy Grunwaldzkiej.

W samo południe spod placu Słowiańskiego ruszą zapaleni rowerzyści w XXX już edycji Elbląskiego Alleycata. Do pokonania będzie trasa z zadaniem odnalezienia opisanych miejsc. Wygrywa ten, który najszybciej odnajdzie dane miejsca i dojedzie do mety przy restauracji Myśliwska w Bażantarni.

To jeszcze nie koniec sobotniej rozrywki sportowej, bo od 15.30 startuje Elbląska Liga Halowa. Trzecia kolejka SuperLigi na pewno dostarczy kibicom wielu piłkarskich emocji.

Niedzielę rozpoczynamy od Grand Prix Elbląga w Badmintonie, zawody odbędą się w hali sportwej przy IV L.O w Elblągu (ul. Sienkiewicza). Pierwsze mecze rozegrane zostaną już o godzinie 9.00.

Godzinę później (10.00), drugi zespół Mlexera Elbląga zagra o Mistrzostwo III ligi, mecz będzie miał miejsce w Sali sportowej ZSG przy ul. Królewieckiej. Mlexer będzie grać z ITR Auto Serwis Góralski Iława.

O tej samej porze rozpoczyna się drugi dzień rywalizacji drużyn w Elbląskiej Lidze Halowej. Na pierwszy ogień idą drużyny SuperLigi, a od razu po ich rywalizacji boisko zajmą piłkarze z ligi pierwszej, cała impreza potrwa do godziny 18.10.

Szykuje nam się kolejny, bogaty w sport weekend, rodzaj zawodów jest tak różny, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ BiG
ponad rok temu 1
Sobota 8.12.2012 godz. 17 - Hala MOSiR - Gala Boksu
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.