› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Spektakl Teatru Biuro Rzeczy Osobistych - relacja

› relacje ponad rok temu    27.11.2012
Konrad Kosacz
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Spektakl Teatru Biuro Rzeczy Osobistych - relacja fot. Konrad Kosacz

W czwartek (22 listopada) w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych  wystawiono spektakl „Obcy”. Elbląska „Scena na Piętrze” gościła aktorów Teatru „Biuro Rzeczy Znalezionych”.

„Biuro Rzeczy Znalezionych” to gdyńska grupa, w której aktorami są osoby niepełnosprawne umysłowo. Ich działalność to nie tylko sztuka, lecz również terapia i możliwość spotkania z publicznością. Odważnie stawiają czoła wyzwaniu, stale ulepszają swój warsztat, dają odbiorcom siebie i swoje widzenie świata. Nie tylko odgrywają role, lecz również sami próbują sił w pisaniu scenariuszy i reżyserce.

Spektakl pt. „Obcy” to sposób na realizację społecznej misji grupy. Coś nowego zarówno dla grupy jak i widowni, a także coś, co te dwie strony jednoczy, budzi emocje, rodzi doświadczenia. Tematem sztuki jest samotność, zazdrość i poczucie wyobcowania, przy jednoczesnym pragnieniu nawiązania kontaktu, nici porozumienia. To swoista podróż przez życie – od młodości, przez dojrzewanie, po dorosłość. Przed wszystkim jednak historia pokonywania obcości.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.