› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

„Solidarność”: nie będzie kompromisu – wszystkie niedziele w handlu mają być wolne

› bieżące 10 miesięcy temu    17.07.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. internet

NSZZ „Solidarność” nie godzi się na żadne ustępstwa w sprawie ograniczenia handlu w niedziele. „Cztery niedziele wolne, kropka, koniec” - stwierdził dobitnie szef Związku Piotr Duda.

Przewodniczący „Solidarności” zauważył przy tym, iż złożony w Sejmie w ubiegłym roku projekt i tak przeszedł już dużą metamorfozę i liczba wyjątków od zakazu uległa znacznemu wydłużeniu. Między innymi handel w niedzielę będzie mógł się swobodnie odbywać w małych sklepach rodzinnych, a we wszystkich innych (także tych największych) przez siedem niedziel w roku.

Piotr Duda liczy na to, ze projekt obywatelski, pod którym podpisało się ponad pół miliona osób, ograniczający handel w niedziele będzie możliwie szybko procedowany i wejdzie w życie z początkiem przyszłego roku.

Liczy na to także wielu z pracowników dużych sieci handlowych.

Dla klientów to może wygoda, ale my także mamy rodziny, którym nie możemy poświęcić wystarczająco dużo czasu. Gdy inni idą w niedziele do kościoła, na spacer, do kina, przyjaciół, czy do kawiarni – my idziemy do pracy – mówi jedna z pracownic elbląskiej „Biedronki”.

A jej koleżanka dodaje: Ile razy można tłumaczyć dziecku, że mamusia musi tego dnia pracować. I niech nikt nie mówi, że mamy za to inny dzień wolny. To nic nie znaczy, bo przecież i tak nie spędzam go z dziećmi, które są wtedy w szkole.

Ciężko pracujemy, a teraz jeszcze ciężej, bo ludzi do pracy w handlu zaczyna brakować, więc wolne niedziele są dla nas niezbędne. A kto uważa, że się nam nie należą, niech sam pracuje na okrągło, nie widząc swoich dzieci – zauważa trzecia rozmówczyni.

Ma rację?  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sad
10 miesięcy temu 4
Jestem za, jak najbardziej sklepy wielkopowierzchniowe powinny byc zamkniete, beda otwarte male sklepy to ludziom wystarczy.
~ Ja JS JS
10 miesięcy temu 3
No i super wolne będzie chociasz człowiek odpocznie a jeszcze male sklepu prywatne zamknąć tez a przede wszystkim monopolowe co są na jednej ulicy 5 sklepów z alkoholem hi no Borysa tez zamknąć masakra
~ ksamol
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Jestem kierowcą komunikacji miejskiej. Cieszę się. W każdą niedzielę mieszkańcy miasta z buta!!!!! Ja mam wolne. Bo skoro ci z Biedronki mają wolne to dlaczego ja też nie mam mieć wolnego. Albo wszyscy albo nikt !!!
~ 22
10 miesięcy temu ocena: 67%  1
Ciągle podawany przykład pracowników Biedronki. Nikt nikomu nie broni zmienić pracy skoro mają tak źle. Również pracuję w handlu i również mam rodzinę i mi to nie przeszkadza, że co któryś weekend pracuję. Czy ktoś z wypowiadających zastanowił się nad tym, jeśli zostanie wprowadzony taki zakaz to będą zwolnienia pracowników , bo przecież sklepu będą krócej pracować i nie będzie potrzeby zatrudniać tylu pracowników co do tej pory.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.