› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

"Solidarna Szkoła" - pierwsze miejsce I Liceum w Elblągu

› bieżące 4 miesiące temu    18.01.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Nadesłane

Fundacja Świętego Mikołaja po raz dziesiąty rozdała nagrody w ramach konkursu „Solidarna Szkoła”. Podczas uroczystej gali konkursu - zorganizowanej w Pałacu w Wilanowie - wyróżnione zostały placówki, które wykazały się największym zaangażowaniem w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla swoich uzdolnionych uczniów. W tym roku do konkursu zgłosiło się 70 szkół z różnych rejonów Polski.

Elbląskie I LO znalazło się na I miejscu w kategorii "szkoły ponadpodstawowe w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców". Sukces ten był możliwy przede wszystkim dzięki uporowi i zaangażowaniu p. Moniki Uścińskiej (nauczycielka matematyki w I LO), współpracującej z Fundacją. Tak samo ważny był wkład wolontariuszy oraz bezinteresowne gesty darczyńców wspierających akcje stypendialne.

Warto dodać, że nagrodą za zajęcie miejsca na podium była m.in. kwota 1500 zł, którą szkoła otrzymała z przeznaczeniem na kolejne stypendia. Laureaci mogli również zwiedzić Pałac Prezydencki, w którym przyjęła ich Pierwsza Dama. Konkurs „Solidarna Szkoła” został bowiem objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP.

W roku szkolnym 2021/22 stypendystkami Fundacji Świętego Mikołaja zostały dwie wspaniałe uczennice elbląskiego „Słowaka”. Są to Lidia Czarnecka oraz Julia Grzelak. Obie osiągają świetne wyniki w nauce, ale też mają wybitne osiągnięcia w ramach swoich pasji.

Lidia jest utytułowaną szachistką, medalistką mistrzostw Polski i Europy. Julia została ostatnio powołana do Juniorskiej Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie.

Kilkutysięczne wsparcie stypendialne realnie pomaga im w rozwijaniu umiejętności i zainteresowań, stanowi też dodatkową motywację do dalszej pracy.

Małgorzata Krasowska

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.