› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Smutnym spraw radość i przywróć wiarę w ludzi

› bieżące 7 miesięcy temu    18.11.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Smutnym spraw radość i przywróć wiarę w ludzi fot. archiwum Elblag.net

Wejdź na  www.szlachetnapaczka.pl i wybierz osoby potrzebujące z Elbląga. Zadzwoni do Ciebie wolontariusz. Wyjaśni w jaki sposób przygotujesz paczkę i dostarczysz do magazynu. Zdecyduj się szybko, smutnym sprawisz radość i przywrócisz wiarę w ludzi. 

Po raz dziewiętnasty wystartowała Szlachetna Paczka. Wolontariusze spotykali  się z rodzinami, poznali ich historie i określili, jaka pomoc da im szansę na trwałe wyjście z trudnej sytuacji i będzie dla nich impulsem do zmiany. Lista rodzin z Elbląga i okolic została opublikowana tutaj. Każdy będzie mógł przeczytać  historię osób potrzbujących, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać komu pomoże, przygotowując dla niego paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas Finału SZLACHETNEJ PACZKI, 7 i 8 grudnia.

Oto dwie rodziny oczekujące na pomoc. 

Pani Jolanta - 79 lat
Pani Jolanta jest osobą samotną od 18 lat. Po operacji bioder jest niepełnosprawna chodzi o dwóch kulach. Nie ma żadnej opieki ani pomocy. Mieszka właściwie w jednym pokoju, bo łazienka i kuchnia nie spełniają swoich przeznaczeń. W kuchni nie ma zlewozmywaka, jest tylko kran wystający ze ściany, jak w oborze. Pani Jolanta wszystkie troski usuwa czytając książki albo rozwiązuje krzyżówki. Po odliczeniu rachunków w łącznej sumie 1255 zł zostaje jej 545 zł na miesiąc.

Pani Ewa -  33 lata, babcia Zofia - 72 lata, syn Sławomir - 12 lat, syn Igor - 8 lat
Mama zaraz po ukończeniu szkoły wyszła za mąż i urodziła syna. Mąż pracował i utrzymywał całą rodzinę. Po przyjściu na świat drugiego syna mąż zaczął nadużywać alkoholu, wskutek czego doszło do rozpadu małżeństwa. Została zmuszona do zamieszkania u swojej matki. Z miasta ubiegała się o mieszkanie, którego nie dostała. Z czasem okazało się, że młodszy syn jest chory na agenezję mózgu. Wobec powyższego, gdzie trzeba pilnować starszej mamy i młodszego syna, nie może podjąć pracy. Aktualnie rodzina ma do dyspozycji 3160 zł, co po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia daje 448 zł na jednego członka rodziny.

Wolontariuszka Szlachetnej Paczki z Elbląga tak wspomina moment przekazania paczki. 

Długo nie zapomnę łez na twarzy samotnej matki z dwójką dzieci. Rozpłakała się ze wzruszenia na widok opłatka. Byłam z dwoma innymi wolontariuszami. Płakaliśmy wszyscy. Kobieta otrzymała 17 paczek, w tym lodówkę. Nie miała w domu prawie niczego. Uciekła od dręczącego ją męża. Było to możliwe tylko dzięki interwencji policji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.