› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Śmiertelne potrącenie. 77-latka zginęła pod kołami tira

› policja ponad rok temu    9.12.2015
Ines Kuraś
komentarzy 8 ocen 2 / 100%
A A A
Śmiertelne potrącenie. 77-latka zginęła pod kołami tira fot. Bartłomiej Ryś

Wczoraj, 8 grudnia około godziny 13:00 doszło do tragicznego wypadku w Malborku. 77-letnia kobieta została potrącona przez tira na przejściu dla pieszych. W wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu. Kierowca był trzeźwy. Policja podkreśla, że śledztwo jest w toku. Na tak wstępnym stadium postępowania, ciężko stwierdzić, kto ponosi winę za zdarzenie.

Na filmie z monitoringu widać, jak tir stoi na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu w okolicach pl. Słowiańskiego w Malborku. Starsza kobieta zbliża się do jezdni, w połowie przejścia przyśpieszyła i próbowała wręcz przebiec przez ulicę. Kierujący samochodem ciężarowym prawdopodobnie nie zauważył 77-latki i wraz z innymi autami ruszył. W tym samym momencie starsza pani wpadła pod koła tira. Kierujący tirem, a także inni świadkowie zdarzenia od razu ruszyli z pomocą. W ciągu minuty pojawiła się karetka, ale w wyniku obrażeń kobieta zmarła w szpitalu.

Policja pod nadzorem prokuratora bada sprawę. Na pewno będzie konieczna opinia biegłego w tej sprawie. W czasie wypadku na skrzyżowaniu nie działała sygnalizacja świetlna (świeciło się pomarańczowe, pulsujące światło).

Tuż po wypadku kierowcę tira przebadano alkomatem. Mężczyzna był trzeźwy. Został też przesłuchany. Zatrzymano mu prawo jazdy

– mówiła dla tvn24.pl Katarzyna Marczyk z malborskiej policji.

Policja zabezpieczyła już zapis z monitoringu miejskiego, a także sporządzono oględziny pojazdu.Trudno określić, kto w tym przypadku ponosi odpowiedzialność za tragiczny wypadek. Wszelkie wątpliwości ma rozwiać opinia biegłego z zakresu wypadków drogowych. Nie chcemy spekulować na ten temat. Przeprowadzimy szereg czynności, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia

– dodaje dla tvn24.pl Marczyk.

 

źródło: tvn24.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 7
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 9
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ widz
ponad rok temu 8
pełny film z tego tragicznego wydarzenia na TvMalbork
~ alvaro
ponad rok temu ocena: 100%  7
Od czasu do czasu przeglądam pewien elbląski portal, na którym co i rusz lądują informacje tak zwane "z prasy" - czyli ogólnopolskie. Ludzie, czytelnicy, elblążanie udostępniają te informacje, klikają lubię to, ochoczo komentują itd. Co jest takiego u Was, że napiszecie o czymkolwiek spoza Elbląga, to już w komentarzach jeden wielki hejt? Ciekawych macie Czytelników - wiecznie sfrustrowanych.
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 33%  6
Napiszcie też o wypadku w Tczewie. Tak samo nie ma to nic wspólnego z Elblągiem, jak i ten śmiertelny wypadek w Malborku. I nie zapomnijcie o zdarzeniu z Rzeszowa.
~ PJ
ponad rok temu ocena: 50%  5
A może chodziło o ulicę malborską? A nie o miasto Malbork :p
~ Globus
ponad rok temu ocena: 50%  4
Skoro samochody ruszyły..było zielone..kobieta na czerwonym chciała zdążyć ale cóż.. A prawda..co to ma za związek z Elblągiem..? Nie ma co szukać sensacji..nieszczęścia żeby napisać coś ciekawego co zainteresuje i zostanie przeczytane..
~ banan
ponad rok temu ocena: 25%  3
Zamiast hejtowac lepiej naucz się czytać że zrozumieniem barani łbie
~ pffff
ponad rok temu ocena: 83%  2
jak to się ma do Elbląga? zapychanie dziury
~ bigi
ponad rok temu ocena: 78%  1
Czy to jest portal Malbork.net?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.