› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Słodziaki, mruczki, kociaki, sierściuchy, czyli I Elbląska Rewia Kotów za nami. Zobacz zdjęcia

› bieżące ponad rok temu    22.02.2014
Małgorzata Łuczak
komentarzy 1 ocen 8 / 88%
A A A
Słodziaki, mruczki, kociaki, sierściuchy, czyli I Elbląska Rewia Kotów za nami. Zobacz zdjęcia fot. Konrad Kacprzak

W elbląskim schronisku dla bezdomnych zwierząt mieszka prawie 80 kotów czekających na adopcję. Większość z nich szybko znajduje dom. Niektóre jednak długo czekają na nowych właścicieli. Dla tych, które mają małą szansę na adopcję zorganizowano dziś Rewię Kotów.

W godzinach 11 – 15 w Ratuszu Staromiejskim zorganizowano Rewię Kotów. Z inicjatywy Elbląskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt zaprezentowano 20 podopiecznych. Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się jak należy opiekować się kotami, poznać ich historię oraz ‘zarezerwować’ konkretnego zwierzaka.

- Z okazji dnia kota, który świętowaliśmy w poniedziałek postanowiliśmy zorganizować rewię kotów z elbląskiego schroniska. Dziś akcja odbywa się pierwszy raz ale chcielibyśmy ją organizować częściej. Elblążanie są bardzo zainteresowani naszym pomysłem. Odwiedzają nas całe rodziny z dziećmi. Wiemy, że nie każdy może dotrzeć do elbląskiego schroniska, dlatego zorganizowaliśmy akcję w Ratuszu. W taką pogodę na pewno łatwiej odwiedzić Stare Miasto - Agnieszka Wierzbicka z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals, kierowniczka elbląskiego schroniska.

Podczas trwania akcji można było zakupić również artykuły związane ze schroniskiem. Kwota zebrana ze sprzedaży zostanie przekazana na pomoc placówce oraz zwierzętom.

-Dzisiaj prezentujemy starsze koty ze schroniska. Takie, które mają mniejsze szanse na adopcje. Młode kociaki szybko znajdują właściciela, starsze czekają na dom nawet kilka lat. Chociaż dzisiaj nie można dokonać adopcji kotów to można zarezerwować zwierzaka i odebrać go w poniedziałek. Zapraszamy również do schroniska aby zobaczyć pozostałe czworonogi – dodaje Agnieszka Wierzbicka.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ k7364537572
  ponad rok temu 1
  fajnie,że napisaliście o tym przed :(
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.