› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Sławomir Mentzen spotka się z mieszkańcami Elbląga

› polityka 4 miesiące temu    21.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Sławomir Mentzen spotka się z mieszkańcami Elbląga

Oddział elbląski partii Wolność zaprasza na spotkanie z jej wiceprezesem Sławomirem Mentzenem, które odbędzie się 21 lutego 2019 roku o godzinie 17:00 w Hotelu Arbiter przy placu Słowiańskim 2 w Elblągu.

Sławomir Mentzen pochodzi z Torunia, jest doktorem nauk ekonomicznych, ma też licencjat z fizyki teoretycznej.  Zawodowo zajmuje się podatkami, jest też członkiem zarządu partii Wolność.

Od 2016 roku prowadzi bloga na Facebooku. Pisze o polityce, podatkach, ekonomii i gospodarce. Obecnie prawie wszystkie jego posty mają zasięgi liczączone w dziesiątkach tysięcy. Najlepsze posty dochodzą do kilkuset tysięcy odsłon.

Równolegle w ramach pracującego dla Wolności projektu Dobry Rząd napisał 20 wolnościowych projektów ustaw i koordynował powstanie kolejnych 19.  Zaczął być też zapraszany na debaty, wykłady i spotkania. 

Jako kandydat na prezydenta Torunia w ostatnich wyborach samorządowych proponował m.in. stworzenie aplikacji, dzięki której mieszkańcy mogliby zaproponować wydatki na poszczególne działy budżetu – drogi, szkoły, inwestycje. W czasie, gdy przesuwałby suwak, torunianin byłby informowany za pośrednictwem tejże aplikacji, jakie to będzie miało konsekwencje dla miasta. Według Mentzena miałoby przynieść dwa bardzo ważne skutki –mieszkańcy dowiedzieliby się, jak działa miasto i na co wydają pieniądze, natomiast włodarze Torunia dowiedzieliby się, czego tak naprawdę pragną torunianie.

W Elblągu działa oddział partii Wolność. Obecnie pełniącym obowiązki prezesa (p.o.) jest Tomasz Kaczkowski, który poinformowal nas, że spotkania odbywają się raz w miesiącu, w każdy pierwszy poniedziałek, w Pubie MF na elbląskiej starówce. 

Partia Wolność będzie startować w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego w koalicji wyborczej z Ruchem Narodowym, członkami koła poselskiego Wolność i Skuteczni (posłami Piotrem Liroyem-Marcem, Jackiem Wilkiem i Jakubem Kuleszą), znaną działaczką pro-life Kają Godek oraz Grzegorzem Braunem – reżyserem, dokumentalistą oraz założycielem organizacji „Pobudka”, znanym komentatorem politycznym. Taki sojusz z pewnością znacząco zwiększy szansę na przekroczenie progu wyborczego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

 • 11
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 9
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Memcen
4 miesiące temu ocena: 47%  2
Nie istnieje formalnie taka partia jak "Wolność", mamy co najwyżej fan club kabaretu Korwina https://www.rp.pl/Wolnosc/1902...
~ Jonasz Qran-Mekka
4 miesiące temu ocena: 47%  1
Kim Un Yest?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.