› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Śladem naszych interwencji. "Wciąż jedna otwarta kasa i wielka kolejka"

› bieżące ponad rok temu    11.07.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Śladem naszych interwencji.  fot. archiwum elblag.net

Dwa dni temu pisaliśmy o tym, że na dworcu czynna jest tylko jedna kasa PKP  Intercity, a nie ma żadnej Przewozów Regionalnych i są wielkie kolejki. Interweniował także Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 

Otrzymaliśmy wiele sygnałów Czytelników o kolejkach przed jedną kasą PKP Intercity. Narzekają także na brak kasy Przewozów Regionalnych. 

Prawie rok minął i wszystko wróciło, wciąż jedna otwarta kasa i wielka kolejka

- ujawnia nasz Czytelnik.

Tak pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku: "Przez wiele miesięcy podróżni mieli problem z zakupem biletu na terenie Dworca PKP w Elblągu. Frustracja i poziom zdenerwowania tych ludzi rósł wprost proporcjonalnie do zbliżania się godziny odjazdu pociągu. Powód? Czynna była zaledwie jedna kasa biletowa (PKP Intercity), która obsługiwała pasażerów w godz. 7.45 do 17.10. Po tej godzinie zakup biletu był już niemożliwy. Dwie kasy spółki Przewozy Regionalne od kilku miesięcy były zamknięte. Ta sytuacja na szczęście uległa już zmianie". Teraz to już nieaktualne.

O otwarcie  kasy dworcowej prezydent Elbląga zwracał się  rok temu. Wtedy problem udało się rozwiązać poprzez otwarcie drugiej kasy i ustawienie biletomatu w hali dworca. Następnie po pierwszym kwartale tego roku, kiedy znów druga kasa pozostała bez obsady, prezydent ponowił interwencję, a w związku z aktualną sytuacją, 5 lipca po raz kolejny skierował pismo do Przewozów Regionalnych. 

Rozpoczął się sezon wakacyjny, a tym samym zwiększone zainteresowanie przejazdami kolejowymi. Dworzec w Elblągu jest wyposażony jedynie w jedną czynną kasę biletową (PKP Intercity -  red.), przed którą tworzą się często duże kolejki. W ubiegłym roku, w wyniku moich wniosków i wspólnych działań udało się postawić automat biletowy w hali dworca. Spotkało się to z bardzo pozytywnym oddźwiękiem ze strony pasażerów. Część podróżnych, szczególnie osób starszych, wciąż jednak preferuje konwencjonalny kanał sprzedaży jakim jest zakup biletu „w okienku”.
Reagując na otrzymywane sygnały, odnośnie poruszonego problemu od mieszkańców, nalegam na jak najszybsze i  skuteczne kroki zmierzające do otwarcia drugiej kasy biletowej na dworcu w Elblągu. Jako podmioty świadczące usługi dla zaspokajania potrzeb mieszkańców jestem przekonany, że takie udogodnienie będzie nie tylko z korzyścią dla mieszkańców, ale również dla wizerunku spółki kolejowej 

Chcesz wiedzieć jak się jak tłumaczą się  PKP Intercity i  Przewozy Regionalne kliknij tutaj. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.