› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Skuteczny sposób na oszczędne ogrzewanie

› bieżące ponad rok temu    22.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Skuteczny sposób na oszczędne ogrzewanie

Każda osoba, opłacająca rachunki za zużyte media chciałaby, aby pojawiające się na nich kwoty były znacznie mniejsze. Na szczęście jest wiele sposobów na obniżenie tych wartości. Przedstawimy jeden z nich - sterowanie ogrzewaniem za pomocą regulatorów temperatury czyli termostatów pokojowych,

Każda osoba, opłacająca rachunki za zużyte media chciałaby, aby pojawiające się na nich kwoty były znacznie mniejsze. Na szczęście jest wiele sposobów na obniżenie tych wartości. Niewielki nakład finansowy może przynieść znacznie więcej płynących korzyści w postaci długotrwałych obniżonych rachunków. Polacy szczególnie narzekają na okres zimowy, kiedy opłaty znacznie wzrastają w związku z sezonem grzewczym. Oznacza to zawsze znacznie większe koszty, niż w przypadku reszty miesięcy w roku, kiedy nie musimy ogrzewać mieszkania.

Termostaty pokojowe - sposób na oszczędzanie

Wyposażenie urządzenia grzewczego w termostat pozwala na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Urządzenie do regulowania temperatury w pomieszczeniu nie kosztuje wcale dużo, w porównaniu z tym jakie niesie za sobą korzyści. Pozwala na oszczędzanie wytwarzanego ciepła, co przyczynia się do zmniejszenia zużytej energii.

Etherma/sklep.enerzon.pl

Poza tym, weźmy pod uwagę to, jak świetnie byłoby mieć stałą komfortową temperaturę, którą lubimy. Z pewnością nie raz zdarzało Ci się dopuścić do nagrzania pomieszczenia w taki sposób, że trzeba było wietrzyć, a całe wytworzone ciepło, za które płacimy, wyleciało na zewnątrz. Zamontowanie termostatu zdecydowanie eliminuje wystąpienie tego typu sytuacji.

Jak działa termostat i dlaczego płacimy mniej za ogrzewanie, gdy z niego korzystamy?

Proces działania tego urządzenia jest niezwykle prosty. Wystarczy, że ustawimy żądaną przez Nas temperaturę. Urządzenie, za pomocą czujnika temperatury, będzie pilnowało, aby nie przekroczyć tej wartości w danym pomieszczeniu. Jeśli temperatura będzie wyższa, zostaje automatycznie przerwana praca urządzenia grzewczego, jeśli niższa rozpoczeta. Efektem końcowym jest utrzymywanie stałej, ustalonej przez Nas temperatury oraz znacznie mniejsze opłaty za rachunki. Zarówno komfort użytkowania, jak i poziom oszczędności zużywanej energii wzrasta wraz z zaawansowaniem modelu regulatora temperatury, z którego korzystamy.

Jak programować pracę termostatu? - praktyczne wskazówki

Najlepszy harmonogram ogrzewania to ustawianie temperatury niższej około pół godziny przed wyjściem z domu. Nie ma konieczności, aby podczas Naszej nieobecności mieszkanie było dosyć dobrze nagrzane. Dopiero zanim dotrzemy do domu, czyli znowu jakieś 30 minut przed Naszym powrotem, należy zwiększyć temperaturę. Tak samo należy postępować w zależności od pory dnia, a więc wieczorem około godziny przed snem należy ustawić temperaturę niższą, a około 30 minut przed przebudzeniem zwiększyć ją. Dzięki temu znacznie zmniejszamy ilość zużywanej energii podczas snu oraz Naszej nieobecności.

Niewątpliwie warto zainwestować w urządzenie grzewcze z termostatem. Takie sterowanie ogrzewaniem pozwala na odgórne zarządzanie temperaturą, jaka ma panować w pomieszczeniu. Każdy z Nas ma inne preferencje i warto dostosować poziom ciepła w zaciszu domowym do indywidualnych wymagań. Dzięki temu można także ustawić temperaturę na wyższą np. podczas brania porannej kąpieli, a zmniejszyć na noc, aby cieszyć się zdrowym snem i znacznie lepszym, regeneracyjnym wypoczynkiem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.