› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Skorzystaj z dofinansowania, bądź EKO

› bieżące 2 miesiące temu    15.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Skorzystaj z dofinansowania, bądź EKO fot. elblag.net/archiwum

Prezydent Witold Wróblewski zachęca mieszkańców do skorzystania z dofinansowania do wymiany źródła ciepła, stolarki okiennej i drzwiowej oraz termomodernizacji. Kwoty dofinansowania sięgają nawet do 136 200 zł na lokal.

Dofinansowania udzielane są w ramach programów „Czyste Powietrze” i „Ciepłe Mieszkanie”. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55 239 33 34 lub 55 239 31 10.

W Urzędzie Miejskim działa również punkt konsultacyjno - informacyjny, w którym udzielane są mieszkańcom informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania.

Punkt działa w pokoju 122a w Urzędzie Miejskim w Elblągu ul. Łączności 1 w poniedziałki (7:30-15:30), wtorki (7:30-16:30) i piątki (7:30-14:30).

Przypomnijmy program „Ciepłe mieszkanie” realizowany jest na mocy podpisanej 23 stycznia przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Elbląski samorząd z programu otrzyma do końca 2025 roku kwotę 3,2 mln zł na dofinansowanie wymiany tzw. kopciuchów.

Program „Ciepłe Mieszkanie” skierowany jest do osób, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych bez centralnego systemu ogrzewania i korzystają z indywidualnego źródła ciepła na paliwa stałe.

W grudniu natomiast Prezydent podpisał porozumienie o przystąpieniu do programu „Czyste powietrze”. Jest on skierowany do właścicieli domków jednorodzinnych. Celem jego jest wymiana starych pieców i kotłów na paliwo stałe, termomodernizacja budynków jednorodzinnych, audytów, czy mikroinstalacja fotowoltaiczna.

Mieszkańcy mogą także skorzystać z miejskiego programu, który elbląski samorząd realizuje od 7 lat . W tym udzieliliśmy mieszkańcom wsparcie na kwotę prawie 1,5 mln zł.

Dzięki temu w Elblągu zlikwidowanych zostało 716 tzw. kopciuchów. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.