› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Skarbnik odchodzi na emeryturę. Szukają nowego

› polityka ponad rok temu    2.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Amadeusz Żołdak/archiwum UM w Elblągu

Zbigniew Pater, skarbnik miasta po ponad 22 latach pracy na tym stanowisku odchodzi na emeryturę. Prezydent Elbląga ogłosił dziś konkurs na to stanowisko, chociaż nie miał takiego obowiązku. Chętni mogą się zgłaszać do 16 stycznia. Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez prezydenta Elbląga. Za realizację zarządzenia odpowiada sekretarz miasta.  

Zbigniew Pater został skarbnikiem 4 sierpnia 1994 roku. Nieprzerwanie pełni tę funkcję do dziś. W marcu 2015 roku złożył rezygnację ze stanowiska z powodów zdrowotnych. Miał jednak nadal pracować w Urzędzie Miejskim na stanowisku ds. analiz finansowych i długu publicznego. Nowym skarbnikiem miał zostać Henryk Gawroński, były radny PO, dr nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Wniosek prezydenta o jego powołaniu miał być głosowany przez radnych podczas sesji pod koniec marca 2015 roku. Nie doszło do tego, bowiem Witold Wróblewski, prezydent Elbląga wycofał uchwałę z porządku obrad.  

Prezydent nie musiał ogłaszać konkursu, bowiem skarbnik zgodnie z prawem jest zatrudniany na zasadzie powołania.

Dziś jednak prezydent Elbląga ogłosił konkurs na to stanowisko. Chętni mogą się zgłaszać do 16 stycznia. Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez prezydenta Elbląga. Za realizację zarządzenia odpowiada sekretarz miasta.

Kandydat na skarbnika musi mieć ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne, wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadanie co najmniej 3 – letniej praktyki w księgowości lub posiadanie wpisu do rejestru biegłych rewidentów. 

Obowiązuje go także znajomość przepisów ustaw, m. in. o finansach publicznych, o rachunkowości, o samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych. 

Dodatkowym atutem przy ocenie kandydata będzie doświadczenie zawodowe w administracji samorządowej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ziomek
ponad rok temu 1
Już mają,chociaż?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.