› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Skąd kontrkandydaci wezmą pieniądze na swoje obietnice? (opinia)

› bieżące ponad rok temu    18.06.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 5 ocen 27 / 89%
A A A
Skąd kontrkandydaci wezmą pieniądze na swoje obietnice? (opinia)

Kandydaci do sprawowania władzy samorządowej w Elblągu są bardzo rozrzutni w swoich obietnicach. Z kolei Platforma Obywatelska i jej kandydatka na prezydenta mówi obecnie o konieczności przeprowadzenia audytu finansów miasta. Przecież to ta partia była odpowiedzialna za te finanse... Czy teraz jest jak z filmu: "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem"?

Poniżej skład odwołanej Rady Miejskiej, która wcześniej przyjmowała budżet i WPF w ciągu paru minut, posiedzenie w dniu 11.03.2013 trwało bowiem nieco ponad 2 godziny: dwanaście mandatów dla Platformy Obywatelskiej, sześć dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pięć dla Prawa i Sprawiedliwości oraz dwa dla Elbląskiego Dobrego Samorządu. DRUK Nr 3/XXII – projekt uchwały zmieniającej uchwałę Nr XX/520/2012 z dnia 28.12.2012 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasto Elbląg na lata 2013-2041 – radni otrzymali na piśmie. [...] Zastępca Skarbnika Miasta Rozalia Grynis wyjaśniła, że inwestycja dotycząca przebudowy Placu Katedralnego, o której mówił prezydent miasta, jest ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej w 2013 i 2014 roku.

Natomiast założony poziom nadwyżki operacyjnej na rok 2014, tj. dochody bieżące minus wydatki bieżące, zgodnie z tym, co powiedział radny Janusz Nowak, wynosi około 61 milionów złotych. Całkowity dług miasta, o którym obecnie mówi się, że jest bardzo wysoki, oscyluje w granicach 55%, przy ustawowych wyłączeniach wynosi on 36%. W związku z powyższym docelowy model Wieloletniej Prognozy Finansowej został przygotowany przy założeniu, że Miasto nie będzie brało już kredytów i nie będzie zadłużało się tylko przyjmuje się wariant, że do 2029 roku Miasto spłaci wszystkie dotychczasowe kredyty i w wyniku podjętych działań dotyczących zmniejszania poziomu wydatków bieżących dojdzie do modelu takiego, że będzie finansować się z tej tzw. nadwyżki.

Działania te mają na celu zmniejszenie długu publicznego. [...] Rada Miejska 23 głosami „za”, przy 1 głosie przeciwnym i 1 głosie wstrzymującym się podjęła Uchwałę Nr XXII/570/2013 zmieniającą uchwałę Nr XX/520/2012 z dnia 28.12.2012 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasto Elbląg na lata 2013-2041. Czy nasi kontrkandydaci wiedzą i... pamiętają o zacytowanej zmianie WPF?

Czemu z taką łatwością i przyjemnością przychodzi im obiecywanie gruszek na wierzbie!? To już jawne robienie z wyborców głupców. Czy liderzy partyjni jeszcze nie zauważyli, że tego, co obiecuje, ale nie wykonuje - lud odwołuje?

Włodzimierz Ludwikowski, Karol Gorobec
Elbląski Komitet Obywatelski

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ LECH
ponad rok temu ocena: 88%  5
Jak widać partyjniacy mają krótką pamięć a po wyborach zaraz zapomną, że cokolwiek obiecywali, aby tylko elbląski lud oddał na nich głosy powiedzą wszystko, co ten lud chce usłyszeć. Tylko EKO mówi to, co trzeba i można zrobić oraz Cezary Balbuza.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 11%  4
A inny kandydat od Marszałka Protasa po protekcji...
~ całe czerwone są ufoludki:)
ponad rok temu ocena: 83%  3
Jedna Pani może pozyska fundusze z MARSA:)
~ Opus
ponad rok temu ocena: 80%  2
Ja głosuję na Balbuze i kandydata Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego tylko dla tego żeby jutro było normalnie!
~ Jacek Zbrzeźny
ponad rok temu ocena: 86%  1
"Czy nasi kontrkandydaci wiedzą i... pamiętają o zacytowanej zmianie WPF" - nie wiedzą i nie pamiętają. Najważniejsze jest, aby mówić, obiecywać, przytakiwać ... a po wyborach kto będzie o tym pamiętał?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.