› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Silnie wiało. W Elblągu interweniowali strażacy z OSP

› bieżące 4 miesiące temu    17.01.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Silnie wiało. W Elblągu interweniowali strażacy z OSP fot. OSP Krzewsk

Dziś rano nad naszym regionem przeszła gwałtowna burza, której towarzyszyły silne podmuchy wiatru. Skutkowało to wieloma powalonymi drzewami i wezwaniami jednostek straży pożarnej. Dlatego do akcji w mieście skierowano również strażaków z okolicznych OSP.

W Elblągu poszkodowane zostały dwie osoby. Przechodniów uderzyły gałęzie upadającego drzewa. Dwie osoby przewiezione zostały do szpitala. 

Pociągi nie kursują na linii Elbląg-Bogaczewo, bo drzewo powalone przez wiatr uszkodziło sieć trakcyjną. Polregio wprowadziło tam zastępczą komunikację autobusową.

Ze względu na dużą ilość zgłoszeń, do pomocy elbląskim jednostkom ratowniczo-gaśniczym udał się zastęp GBARt MAN TGM o numerze operacyjnym 349[N]44 z OSP Krzewsk. Wszystkie interwencje dotyczyły wiatrołomów.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło ulicy Mikołaja Kopernika, gdzie utrudniony był wyjazd z parkingu. Następnie strażacy udali się na ulicę Kościuszki (w pobliżu hali MOS) gdzie sporych rozmiarów drzewo spadło na ciąg pieszo-rowerowy. Ze względu na duże natężenie ruchu w tym rejonie - ruch odbywał się wahadłowo.

Z ulicy Kościuszki udano się na ulicę Królewiecką, gdzie podjęto kolejne dwie interwencję - jedno drzewo (wyrwane z korzeniami) przechyliło się na ogrodzenie, niebezpiecznie zwisając nad chodnikiem.

Po usunięciu tego zagrożenia strażacy z Krzewska ruszyli na teren Komendy Miejskiej Policji, (która także mieści się przy ulicy Królewieckiej), gdzie złamane drzewo spadło na budynek gospodarczy znajdujący się na terenie sąsiadującego z Komendą przedszkola.

Na ul. Czarnieckiego usuwano natomiast wiatrołom stanowiący zagrożenie nad ciągiem pieszym.

źródło: OSP Krzewsk

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ciekawy
4 miesiące temu 2
Widać że ktoś z redakcji jest z Krzewska bo na innych portalach działały inne jednostki osp a tutaj tylko jedno osp
~ obywatel
4 miesiące temu 1
i zapewne szybciej i sprawniej ogarneli temat niz psp
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.