› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

komentowane

oceniane

Siła Wsparcia

› rozwój i edukacja ponad rok temu    20.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Siła Wsparcia

Misją, która nas napędza jest chęć podniesienia jakości życia osób z niepełnosprawnościami, a żeby to osiągnąć chcemy wymienić się doświadczeniami i poznać dobre praktyki – mówi Teresa Miłoszewska z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu pn. „Siła wsparcia/Strength of suport”, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

W programie biorą udział pedagodzy, terapeuci i wolontariusze z Polski, Litwy, Finlandii i Słowacji, pracujący na co dzień z osobami niepełnosprawnymi. Wypracowanie wspólnych metod komunikowania się i arteterapii przez międzynarodową kadrę ma pomóc w pracy na rzecz przeciwdziałania procesowi wykluczenia. Liderem jest CSE „Światowid” w Elblągu, a pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest Teresa Miłoszewska, kierownik działu Edukacji Kulturalnej. 

Pod nazwą „Siła wsparcia” kryją się ludzie, praktycy, którzy od lat działają na rzecz osób z niepełnosprawnością. Nasi projektowi partnerzy to specjaliści w dziedzinie pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

– mówi Teresa Miłoszewska. 

Z Litwy jest to BĮ neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė", czyli ośrodek dla osób niepełnosprawnych, który ma bogate doświadczenie w zastosowaniu metod terapii artystycznej, partnerem z Finlandii jest Stowarzyszenie Kynnys ry (The Threshold Association), działające na rzecz równych praw dla osób niepełnosprawnych, zarówno na terenie Finlandii jak i całej Europy, natomiast trzecim partnerem projektu jest Mestske divadlo „Divadlo z Pasaze” – jedyny w Słowacji teatr miejski, współpracujący z osobami niepełnosprawnymi umysłowo. W listopadzie ubiegłego roku odbyło się w  CSE „Światowid” Międzynarodowe Spotkanie Projektowe, podczas którego wszyscy partnerzy omówili tematy dotyczące zarządzania, planu działania i szczegóły organizacyjne.

Najbliższym działaniem jest szkolenie w Finlandii, a jego tematem będą prawa dorosłych osób z niepełnosprawnościami do edukacji i aktywności społecznej. Uczestnicy wezmą udział w pięciodniowych kursach przygotowanych przez Kynnys ry (The Threshold Association). Wyjazd odbędzie się w ostatnim tygodniu marca.

– dodaje Teresa Miłoszewska. 

Wszystkie aktualności dotyczące projektu „Siła wsparcia” można śledzić na fanpage’u:

https://www.facebook.com/projectstrengthofsupport/?modal=admin_todo_tour

oraz na podstronie projektu:

 http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/nasze-projekty/si-a-wsparcia-strength-of-support/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.