Siatkarze z Elbląga z Pucharem Dyrektora MOSiR

› sport ponad rok temu    7.08.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Siatkarze z Elbląga z Pucharem Dyrektora MOSiR fot. MOSiR

Wojciech Strzyżewski i Dawid Strzyżewski z Elbląga zdobyli Puchar Dyrektora MOSiR Elbląg w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na Tawernie Tortuga pokonali parę Piotr Szałkowski / Paweł Szałkowski 22:20.

Jedenaście drużyn stanęło do walki o Puchar Dyrektora MOSiR Elbląg Marka Wnuka. Od wczesnych godzin porannych boisko przy Tawernie Tortuga zapełniło się miłośnikami siatkówki i choć w tym roku lato nie rozpieszcza, to w niedzielę pogoda sprzyjała siatkarzom. Mimo przelotnych opadów dominowało słońce co pozytywnie wpływało na humor zawodników i widzów.

Zawody rozegrane zostały systemem brazylijskim, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. I tak okazało się, że do półfinału awansowały trzy drużyny z Elbląga oraz zespół z Ornety. W pierwszym półfinale zespół „PAPI” grający w składzie parę Piotr Szałkowski / Paweł Szałkowski po bardzo ciekawym i zaciętym meczu pokonali „Bezimiennych” Michał Maśny / Łukasz Nejdrowski 21:18. Jeszcze więcej emocji przyniósł drugi półfinał w którym drużyna o nazwie „Synowie Anarchii” ( Wojciech Strzyżewski i Dawid Strzyżewski ) okazała się lepsza od drużyny „CIUNKI” ( Patryk Ciunajtis/Kuba Ciunajtis), zwyciężając 24:21.

Przegrani z meczów półfinałowych zmierzyli się w walce o brązowe medale, natomiast zwycięzcy spotkali się w wielkim finale. Nim jednak rozegrała się walka o puchar Dyrektora MOSiR na boisku zobaczyliśmy ekipy „Bezimienni” i „CIUNKI” z Ornety, które starły się o trzecie miejsce. Od początku było to wyrównane spotkanie, jednak w końcówce siatkarze zespołu „Bezimienni” przeprowadzili kilka udanych akcji, ostatecznie wygrywając 21:18 i mogli cieszyć się z brązowych medali. Natomiast w wielkim finale „Synowie Anarchii” stanęli oko w oko z ekipą PAPI. „Synowie Anarchii” okazali się lepsi, zdobywając Puchar Dyrektora MOSiR Elbląg. Ostateczny wynik spotkania finałowego 20:22.