› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Serial Walka o Kolej Nadzalewową trwa

› bieżące 3 miesiące temu    22.03.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 10 ocen 2 / 100%
A A A
Serial Walka o Kolej Nadzalewową trwa fot. archiwum elblag.net / Marcin Mongiałło

Projekt uchwały w sprawie rewitalizacji Kolei Nadzalewowej i przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Elbląg-Braniewo otrzymał poparcie 5 głosów klubu PiS przy 5 głosach przeciwnych koalicji PO-PSL.  Nikt nie wstrzymał się od głosu, a czterech radnych było nieobecnych. Głosowanie odbyło się podczas posiedzenia komisji Strategii Rozwoju. Ostateczna decyzja zapadnie podczas sesji Sejmiku 26 marca. 

Starania o reaktywację Kolei Nadzalewowej mają długą historię. Na razie bez rezultatu. Na początku tego roku Marcin Kazimierczuk, radny województwa Warmińsko-Mazurskiego (PiS) złożył interpelację do Gustawa Brzezina, marszałka województwa w sprawie przywrócenia Kolei Nadzalewowej  Elbląg – Braniewo. Podkreślał, że można skorzystać z programu „Kolej plus”. 

Marszałek odpowiedział m.in.

„wśród 21 nowych odcinków  zgłoszonych do przywrócenia, poprawienia czy też budowy nowych linii kolejowych” nie uwzględnia ww. linii kolejowej.

Teraz radny Marcin Kazimierczuk złożył wniosek, by Zarząd Województwa podjął starania o 85 procent dofinansowania na  przywrócenie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej łączącej Elbląg z Braniewem. 

Kolejna cegiełka w budowaniu zainteresowania rewitalizacją i przywróceniem połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej łączącej Elbląg z Braniewem, która doskonale wpisuje się w projekt przekopu Mierzei Wiślanej

- napisał na Facebooku Kazimierczuk. 

To już drugi taki wniosek radnego (pierwszy został odrzucony). Teraz projekt uchwały w sprawie rewitalizacji Kolei Nadzalewowej i przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Elbląg-Braniewo otrzymał poparcie 5 głosów klubu PiS przy 5 głosach przeciwnych koalicji PO-PSL. Nikt nie wstrzymał się od głosu, a czterech radnych było nieobecnych. Głosowanie odbyło się podczas posiedzenia Komisji Strategii Rozwoju Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ostateczna decyzja zapadnie podczas sesji Sejmiku 26 marca. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ and
3 miesiące temu 10
proszę ludzi z po psl waśnie zostawcie dla swoich rodzin proszę poprzeć ten projekt niepotrzebny jest biurowiec na starym mieście kolej będzie służyć wszystkim pozdrawiam
~ fasola_jan
3 miesiące temu 9
I bardzo dobrze. Kolej upadła nie bez powodu. Pamietam że pod koniec jeździł jeden wagon z kilkoma osobami. Teraz wszyscy pyszczą że miasto nie chce wydawać pieniędzy a żaden z tych miłosników i tak nie będzie nią jeździł.
~ nadzalewowiec
3 miesiące temu ocena: 50%  8
Elblążanie podziękują wam PO I PRZYJACIELE nigdy więcej was tu
~ Spacerowicz
3 miesiące temu ocena: 50%  7
Głosowali przeciw bo to nie ich projekt . Jestem ciekawy jakich argumentów używają przeciwnicy kolei nad zalewowej oprócz nienawiści do wszystkiego co strona przeciwna zaproponuje . Dobro tej ziemi mają za nic a potrzeby mieszkańców się nie liczą .
~ Kolej
3 miesiące temu 6
Skład komisji rozwoju https://bip.warmia.mazury.pl/1...
~ Do_pomorskiego
3 miesiące temu ocena: 75%  5
Koalicja PO-PSL była przeciw? Elblążanie będą wam to pamiętać!!! Zresztą oni byli też przeciw przekopowi dopóki temat nie zaczął być realizowany i okazało się, że większość Elblążan jest, więc głupio byłoby już się wycofywać.
~ Elblążanin
3 miesiące temu ocena: 75%  4
Precz z PO i PSL
~ sed
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Skład osobowy komisji Strategii Rozwoju można znaleźć na stronie internetowej. Członkowie PiS głosowali za. Pozostali z PO i PSL przeciw.
~ To sprawa elblaska jest
3 miesiące temu ocena: 94%  2
Czy autorce trudno jest podać kto był przeciw lub nie głosował za rewitalizacja kolei ?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.