› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Sergiej Kriuczkow z zespołem wykonali najpiękniejsze piosenki o księżycu (+ zdjęcia)

› relacje ponad rok temu    22.02.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sergiej Kriuczkow z zespołem wykonali najpiękniejsze piosenki o księżycu (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

21 lutego w kubie muzycznym „Mjazzga” w Elblągu odbył się koncert Sergieja Kriuczkowa – trębacza, wokalisty, solisty, aktora, lidera i kierownika artystycznego sekstetu Riverboat Ramblers Swing Orchestra, a także nauczyciela w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Wspólnie z zespołem wykonali najpiękniejsze piosenki o księżycu, dając popis wirtuozerii i wracając do najlepszych korzeni jazzu.

Sergiejowi towarzyszli:Marek Jurski (pianino), Yurij Miszczenko (kontrabas), Adam Zagrodzki (perkusja) oraz Szymon Zuehlke (saksofon sopranowy i barytonowy). Ostatni z wymienionych muzyków obchodził tego dnia urodziny, więc była doskonała okazja do złożenia życzeń, co też się stało.  

Koncert trwał blisko dwie godziny. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała kilkanaście kompozycji jazzowych, których tematem przewodnim był księżyc. Zabrzmiały m.in.  takie utwory jak: „Blue Moon”, „It's Only Paper Moon”, „Moonlight in Vermont” czy też słynny „Moon River”. Na koniec nie zabrakło piosenki, której wykonanie jest znakiem rozpoznawczym Sergieja, a mianowicie „What a Wonderful World”. Nie przez przypadek artysta jest niejednokrotnie nazywany „białym Luisem Armstrongiem”.  

Wszystkie wykonane kompozycje znalazły się na pierwszej autorskiej płycie Sergieja pod tytułem: „Songs About The Moon”. Wcześniej artysta wydał 6 płyt z zespołem Riverboat Ramblers Swing Orchestra.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.