› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Senator Jerzy Wcisła żąda przeprosin od ministra za "ohydne oskarżenia"

› polityka 8 miesięcy temu    25.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
 Senator Jerzy Wcisła żąda przeprosin od ministra za  fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Senator Jerzy Wcisła z PO jest oburzony wypowiedziami przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej sugerującymi powiązania polityków PO z Rosjanami, których celem jest zatrzymanie budowy kanału przez Mierzeję. Senator wystosował pismo do ministra Marka Gróbarczyka z prośbą o wyjaśnienia i podanie źródeł uzasadniających publiczne podawanie takich informacji.

Poniżej publikujemy list senatora Jerzego Wcisły do Marka Gróbarczyka, ministra Gospodarki Morskiej
i Żeglugi Śródlądowej. Kliknij tutaj, by obejrzeć Wiadomości z 13 kwietnia. Wtedy padły słowa przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej, które oburzyły senatora Jerzego Wcisłę. Materiał "Strategia pozycji czy plan Kremla?" zaczyna się na 11 min. i 52 sek.  

List senatora Jerzego Wcisły do Marka Gróbarczyka, ministra Gospodarki Morskiej
i Żeglugi Śródlądowej.

Szanowny Panie Ministrze

13 kwietnia 2018 roku Telewizja Polska, w głównym wydaniu „Wiadomości”, w I programie, w czasie największej oglądalności wyemitowała informację nt. kontrowersyjnych opinii w sprawie kanału przez Mierzeję.
Komentujący ten fakt podsekretarz stanu w Pana ministerstwie Grzegorz Witkowski zasugerował, że politycy Platformy Obywatelskiej, wypowiadający się krytycznie o działaniach Rządu RP w zakresie przygotowania inwestycji budowy kanału przez Mierzeję „grają” z Kremlem.
Ta wypowiedź jednoznacznie sugeruje, że przedstawiciel ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej posiada wiedzę o tym, że istnieją powiazania polityków PO z Rosjanami, których celem jest zatrzymanie budowy kanału przez Mierzeję.
Oczekuję od Pana Ministra wyjaśnień oraz informacji o tym, jakie dowody ma polski Rząd, by twierdzić, że Rosja podejmuje działania, które mają przeszkodzić w budowie kanału przez
Mierzeję. I że w tych działaniach wykorzystuje polskie środowiska: polityków, samorządowców i ekologów.
Ekologów dodaję dlatego, że 12 października 2016 roku także Pan Minister poinformował w Elblągu, że posiadł wiedzę od „niższego szczebla” o tym, że Rosja będzie wykorzystywać w swych protestach właśnie ekologów.
Niestety, na zadane wówczas Panu pytanie o źródło tej wiedzy, nie udzielił mi Pan odpowiedzi.

Informuję Pana Ministra, że jestem zwolennikiem budowy kanału przez Mierzeję i że – podobnie jak inni posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej – poparłem tą inwestycję. Mimo to, bardzo krytycznie oceniam działania Rządu w tej sprawie, dostrzegając w nich groźbę niezrealizowania tej inwestycji.
Podejrzewam, że ten obraźliwy, wręcz podły manewr propagandowy z utożsamianiem krytyków działań Rządu z wysługiwaniem się „Kremlowi” ma na celu „przygotowanie” opinii publicznej do wskazania potencjalnie „winnych” tego, że ta – w moim mniemaniu – źle prowadzona inwestycja zakończy się fiaskiem.
Niezależnie od tego, jak Pan minister ocenia moje i polityków Platformy Obywatelskiej dokonania na rzecz zrealizowania budowy kanału przez Mierzeję oczekuję jednoznacznych informacji z sprawie wiedzy ministerstwa o działaniach Rosji przeciwko budowie kanału przez Mierzeję i wykorzystywaniu w tych działaniach polskich polityków, samorządowców i ekologów.
Jeśli nie posiada Pan takich informacji, oczekuję sprostowania i przeprosin za ohydne oskarżenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 7
  BRAK SŁÓW
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ brawo Jurek
8 miesięcy temu ocena: 0%  10
Wcisła ma rację. Człowiek zawsze walczył o przekop, zna się na tym. W tej sprawie akurat wypowiada się w bardzo rozsądny sposób. Każde inne zachowanie z jego strony byłoby przyznaniem się, że jest wielbłądem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marcco
8 miesięcy temu ocena: 100%  9
Elblążanie żądają przeprosin od Wcisły za działanie na naszą szkodę !
~ Wcisła, pajacu...
8 miesięcy temu ocena: 88%  8
,,,nie pajacuj!
~ Ot kultura.
8 miesięcy temu ocena: 100%  7
https://dorzeczy.pl/kraj/50278...
~ w---ny
8 miesięcy temu ocena: 70%  6
ochydny Wcisła
~ jasio
8 miesięcy temu ocena: 70%  5
POwski oszust
~ elblążanin
8 miesięcy temu ocena: 78%  4
nie pokazuj sie Wcisła na tle mierzeji zawsze byłeś przeciw
~ patriota
8 miesięcy temu ocena: 63%  3
PO-wski szkodnik totalny ,bez czci i honoru beznadziejny senator i na dodatek analfabeta!![popisy w senacie]Nie ma krzty honoru i wstydu idzie w zaparte .Nic dla Elbląga nie zrobił tylko szkodził, jego motto życiowe nieroba utrzymać się przy korycie ponad wszystko!!!
~ Anes
8 miesięcy temu ocena: 29%  2
Wcisła ma rację.
~ Akcjat4
8 miesięcy temu ocena: 78%  1
Nieeeeeeeee! No znowu łon? Litości!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.