Ścisk za plecami lidera ELH

› sport ponad rok temu    9.01.2017
Informacja prasowa
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułuZdjęcie stanowi ilustrację do artykułu fot. archiwum elblag.net

Po raz pierwszy w nowym roku spotkały się na parkiecie zespoły rywalizujące w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej. Tradycyjnie nie zawiedli obrońcy mistrzowskiego tytułu, którzy pokonali ostatnie w tabeli Dany Meble 3:1.

Po świąteczno-noworocznej przerwie rozgrywki wznowiła Elbląska Liga Halowa. W minioną niedzielę zespoły rozegrały siódmą kolejkę spotkań. Za plecami lidera zrobił się niesamowity ścisk, co gwarantuje spore emocje do ostatniej kolejki obecnego sezonu ELH. Tradycyjnie nie zawiódł lider ELH. Victoria, która broni mistrzowskiego tytuły, tym razem pokonała Dany Meble 3:1. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Obie ekipy raz po raz stwarzały sobie dogodne sytuacje, ale piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Wreszcie niemoc strzelecką przełamała Victoria. W 13 min. szybką akcję zamienił na gola Mateusz Bogdanowicz. Po zdobyciu bramki liderowi grało się już nieco łatwiej. I choć rywale stawiali coraz większy opór, to kolejne gola strzelała Victoria. Zaledwie pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 podwyższył Michał Tomczyk, a minutę później Victoria prowadziła już 3:0 po golu Szymona Wagi. Ambitnie grający zawodnicy Dany Meble zdołali strzelić gola honorowego. W 26 min. bramkarza rywali pokonał Adrian Załucki, tym samym ustalając wynik meczu na 3:1.

Natomiast do sporej niespodzianki doszło w pojedynku w którym wicelider DRE zmierzył się z niżej notowanym Wiarusem. Dodatkowo bramki zdobywane przez zawodników obu ekip mogłyby być ozdobą nie jednej ligi w naszym kraju. Konkurs „piękności” rozpoczął już w 4 minucie Marcin Trochowski. Zawodnik DRE przejął piłkę tuż za linią środkową boiska, odwrócił się i bez zastanowienia uderzył w stronę bramki. Piłka nie dotknięta przez żadnego z zawodników a także bramkarza wylądowała w okienku bramki. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. Wyczyny zawodnika DRE najwyraźniej pozazdrościł Tomasz Bandurski z Wiarusa, który w 7 minucie przechwycił piłkę, podciągnął z nią jeszcze kilka metrów i huknął na bramkę rywali. Uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że piłka trafiła w okienko i zatrzepotała w siatce bramki DRE. W kolejnych minutach gra była dość wyrównana, ale ostatnie słowo w tej części meczu należało do DRE. Na dwie minuty przed przerwą wicelider ponownie wyszedł na prowadzenie i po raz drugi na listę strzelców wpisał się Marcin Trochowski. W drugiej odsłonie gole zdobywali już tylko piłkarze Wiarusa. Najpierw w 25 min. do remisu doprowadził Mateusz Leśniewski, a tuż przed końcową syreną komplet punktów Wiarusowi zapewnił Daniel Czajka ustalając wynik meczu na 3:2.

W 7. kolejce najwięcej goli kibice zobaczyli w meczu pomiędzy zespołami Metrotest i GE Zakład Turbin, gdzie piłka wpadała do bramki aż osiem razy. Festiwal strzelecki rozpoczął w 5 min. Sebastian Lubiejewski, który wykorzystał gapiostwo rywali i bez większych problemów wyprowadził GE na prowadzenie. I kiedy wydawało się, że Zakład Turbin pójdzie za ciosem, dał się dwukrotnie zaskoczyć rywalom, co w konsekwencji kosztowało ich utratę prowadzenia. W obu przypadkach w rolach głównych wystąpił Tomasz Sambor, który bramkarza rywali pokonał w 5 i 6 minucie. W pierwszej połowie Metrotest jeszcze dwukrotnie wykorzystał słabość rywali, a gole strzelał Bartosz Płachecki w 11 i 14 minucie. Po przerwie na boisku nadal dominował Metrotest. Swoją przewagę udokumentował kolejnymi golami. Na 5:1 w 20 minucie podwyższył Jakub Czyżak, a następnie na listę strzelców wpisał się ponownie Bartosz Płachecki. Wynik meczu na 6:2 ustalił w ostatniej minucie Radosław Kuszyk. Sporo działo się także w meczu pomiędzy AGD JAREX Legioniści a OSK NAJKI. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęło OSK NAJKI i po niespełna dwóch minutach prowadziło 1:0, a pierwszego gola w meczu zdobył Jakub Wojtkiewicz. Tuż przed przerwa kibice zobaczyli jeszcze dwa gole. Najpierw na 2:0 podwyższył Adrian Zajączkowski, a za chwilę na tablicy mieliśmy już wynik 2:1, po celnym trafieniu Zbigniewa Ciężkowskiego. W drugiej odsłonie kibice obejrzeli kolejne trzy gole, a OSK NAJKI, nie tylko zdołało utrzymać prowadzenie, ale ostatecznie wygrało 4:2.

Po siedmiu kolejkach w klasyfikacji strzelców Elbląskiej Ligi Halowej na prowadzeniu znajduje się Tomasz Sambor zespołu Metrotest, który do tej pory strzelił 11 goli. Tuż za nim znajduje się dwóch zawodników Victorii: Szymon Waga i Patryk Ziarko, którzy mają na swoim koncie po 9 goli. Kolejne mecze w ELH odbędą się w niedzielę, 15 stycznia. Mecze 8 kolejki rozegrane zostaną w hali MOS przy ul. Kościuszki 77 A. Pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 14:00.

Wyniki 7. kolejki:

NORTHSERVIS-PSP - WKS Błysk-Fachman 0:3 (0:3)

0:1 - M. Szmydt (3.), 0:2 - M. Szmydt (5.), 0:3 - Gapski (10.).

Metrotest - GE Zakład Turbin 6:2 (4:1)

0:1 - Lubiejewski (5.), 1:1 - Sambor (5.), 2:1 - Sambor (6.), 3:1 - Płachecki (11.), 4:1 - Płachecki (14.), 5:1 - Czyżak (20.), 6:1 - Płachecki (27.), 6:2 - Kuszyk (28.).

Victoria - Dany Meble 3:1 (1:0)

1:0 - Bogdanowicz (13.), 2:0 - Tomczyk (20.), 3:0 - Waga (21.).

AGD JAREX Legioniści - OSK NAJKI 2:4 (1:2)

0:1 - J. Wojtkiewicz (2.), 0:2 - Zajączkowski (14.), 1:2 - Ciężkowski (15.), 1:3 - Rogoz (23.), 2:3 - Zieliński (25.), 2:4 - J. Wojtkiewicz (26.).

Wiarus - DRE 3:2 (1:2)

0:1 - Trochowski (4.), 1:1 - T. Bandurski (7.), 1:2 - Trochowski (12.), 2:2 - Leśniewski (25.), 3:2 - Czajka (30.).

Pauza: PBG Jankowiak.