› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Sanepid przestrzega przed produktem z Salmonellą. Biedronka i Lidl wycofują ze sklepów

2 miesiące temu    7.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sanepid przestrzega przed produktem z Salmonellą. Biedronka i Lidl wycofują ze sklepów

Eisberg Sp. z o.o. wycofuje partie rukoli i produkty ją zawierające, w związku z wykryciem bakterii Salmonella w dwóch próbkach produktu „Rukola 100g”, podczas wewnętrznych badań firmy. Odbiorcami wycofywanych produktów były m.in. Jeronimo Martins Polska S.A., Lidl Sp. z o.o. sp.k., McDonald’s, SCA PR Polska Sp. z o.o., Transgourmet Polska Sp. z o.o.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Eisberg Sp. z o.o. w Legnica wycofaniu wskazanych poniżej partii rukoli i produktów zawierających rukolę w związku z wykryciem w wewnętrznych badaniach firmy w dwóch próbkach produktu „Rukola 100g” wyprodukowanych dla jednego z Klientów (nr partii/ termin przydatności 02.09.2020, 04.09.2020) obecności bakterii Salmonella.

O tym, które to partie czytaj tutaj. 

Jeronimo Martins Polska S.A., Lidl Sp. z o.o. sp.k., McDonald’s, SCA PR Polska Sp. z o.o., Transgourmet Polska Sp. z o.o. poinformowały na swoich stronach o wycofaniu rukoli i produktów ją zawierających.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktów z partii objętych komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające. 

Rukola inaczej zwana rokiettą siewną jest warzywem pochodzenia śródziemnomorskiego, spokrewniona z rzodkiewką i chrzanem. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.