› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Samorządy MOF Elbląga przyjęły strategię ponadlokalną

› bieżące 17 dni temu    2.04.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Samorządy MOF Elbląga przyjęły strategię ponadlokalną fot. Nadesłane.

Od 28 marca 2024 r. Miejski Obszar Funkcjonalny Elbląga (MOF Elbląga) posiada strategię ponadlokalną. W tym dniu ostatni z samorządów wchodzących w skład Związku ZIT, którego liderem jest Gmina Miasto Elbląg, przyjął dokument pn. „MOF Elbląga 2030. Strategia rozwoju ponadlokalnego”, a tym samym jest ona obowiązująca.

Przyjęta właśnie strategia rozwoju ponadlokalnego jest dokumentem umożliwiającym wspólne planowanie działań rozwojowych przy uwzględnieniu wymiaru strategicznego i przestrzennego dla całego obszaru MOF Elbląga, który obejmuje Gminę Miasto Elbląg oraz Gminy: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo Młynary, Pasłęk, Tolkmicko.

„MOF Elbląga 2030. Strategia rozwoju ponadlokalnego” została opracowana przez gminy wchodzące w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Elbląga przy udziale Powiatu Elbląskiego i jest spójna ze strategią rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego.

Na obszarze MOF Elbląga strategia ta pełnić będzie funkcję strategii ZIT (Zintegrowanych Instrumentów Terytorialnych), która stanowić będzie podstawę do ubiegania się o środki z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 w wysokości 51 794 404 EUR.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.