› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Rzucali kamieniami w samochody jadące drogą S-7

› policja 7 miesięcy temu    20.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Rzucali kamieniami w samochody jadące drogą S-7 fot. Policja.gov.pl

Policjanci z Posterunku Policji w Małdytach zatrzymali 2 mieszkańców tamtejszej gminy. 35-latek i jego 18-letni kolega m.in. z wiaduktu drogowego w pobliżu miejscowości Sople mieli rzucać kamieniami i drewnianymi kołkami w przejeżdżające drogą S-7 samochody ciężarowe. W sumie usłyszeli 7 zarzutów, 5 z nich dotyczy sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Na swoim koncie mają także zniszczenie mienia, w tym podpalenie domku wczasowego. Policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt wobec zatrzymanych mężczyzn.

Od kilku tygodni policjanci z Posterunku Policji w Małdytach (18 grudnia ubr. przywrócony po 5 latach przerwy) pracowali nad sprawą opisywanych przez podróżujących trasą S-7 „dziwnych” zdarzeń. Z wiaduktu drogowego niedaleko miejscowości Sople miały spadać na biegnącą pod nim trasę S-7 kamienie i drewniane kołki.

Pierwsze zdarzenia miały miejsce 1 lutego br. Tego dnia doszło do uszkodzenia 2 ciężarówek, po tym, jak ktoś z wiaduktu drogowego rzucił w nie drewnianymi kołkami. Tego samego dnia sprawcy mieli zawiesić na tym samym wiadukcie, na sznurze szklaną butelkę. Uderzenie w nią spowodowało uszkodzenie przejeżdżającego pod wiaduktem tira. Do kolejnych zdarzeń doszło w marcu br. Tym razem sprawcy rzucali w samochody kamieniami nie tylko z wiaduktu ale i z pobocza drogi. W sumie do policjantów zgłosiło się 5 pokrzywdzonych kierowców, którzy powstałe w autach szkody oszacowali na ponad 9.000 złotych.

Funkcjonariusze wykonując szereg czynności w tej sprawie ustalili odpowiedzialnych za zdarzenia opisywane przez kierowców. Okazali się nimi  dwaj mieszkańcy gminy Małdyty. 35-latek i jego 18-letni kolega, którzy obierali sobie za cel samochody ciężarowe zostali zatrzymani. Na szczęście we wszystkich przypadkach doszło tylko do uszkodzenia elementów karoserii pojazdów. W ocenie śledczych zachowanie obu mężczyzn mogło jednak sprowadzić bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. I takie też zarzuty obaj zatrzymani usłyszeli. Grożą im kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

To jeszcze nie wszystko. Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że ci sami sprawcy odpowiadają za pożar domku wczasowego na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w gminie Małdyty, gdzie właściciel oszacował starty na 150.000 złotych. Mają też na swoim koncie wybicie szyby czołowej w autobusie zaparkowanym w Małdytach. Tu z kolei straty oszacowano na 3500 złotych.

Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby policjanci wnioskowali o zastosowanie wobec obu sprawców tymczasowego aresztu.

Policja.gov.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rty
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
Policjanci zatrzymali a sąd da im łagodny wyrok i wypuści na wolność.
~ Albert Pierrepoint
7 miesięcy temu ocena: 83%  3
Natychmiast powiesić i po problemie.
~ zcc
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
oj trzeba leczyc i to intensywnie bo zagrazaja spoleczenstwu bo wiezienie nic nie da tylko psychiatra moze cos zdzialacno i kara pieniezna i to wysoka .
~ miałem mieć
7 miesięcy temu ocena: 0%  1
To w końcu za wszystko za co są podejrzani mieli robić czy podejrzewa się, że robili ? Jeżeli mieli robić to skąd policjanci dowiedzieli się o ich zamierzeniach ?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.