› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ruszyła akcja zbiórki ciepłej odzieży dla bezdomnych. Pomożesz?

› bieżące 9 miesięcy temu    3.12.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ruszyła akcja zbiórki ciepłej odzieży dla bezdomnych. Pomożesz? fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Ruszyła akcja zbiórki ciepłej odzieży dla bezdomnych. Podobnie jak w 2018 r., jej finał odbędzie się w grudniu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ludzie dobrego serca wydali bezdomnym, zgromadzonym przy Placu Dworcowym w Elblągu, ponad 100 reklamówek z darami. 

Akcję zbierania darów, w którą zaangażowało się wielu elblążan, zorganizowała wówczas Iwona Nowik – osoba, która sama potrzebuje wsparcia i pomocy. 5 lata temu miała przeszczep wątroby, co wymaga przyjmowania codziennie bardzo drogich leków immunosupresyjnych – zapobiegających odrzuceniu przeszczepu. Problemy z tym związane poruszyliśmy w artykule, który ukazał się ponad dwa lata temu na łamach naszego portalu.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, zbieramy odzież dla potrzebujących. Akcję organizują Iwona Nowik i Jolanta Marcinkiewicz. Mile widziane są przede wszystkim ciepłe kurtki, szaliki, spodnie, swetry, bluzy, czapki oraz obuwie – rzeczy nieocenione w mroźną zimę. Bardzo prosimy o dostarczanie czystej odzieży, która nadaje się do wykorzystania. Nie przynoście koszul i garniturów. 

Od dwóch lat w Wigilię sama wychodzę i daję prezent bezdomnemu. Jestem po przeszczepie. To jest mój dług dla kogoś, kogo nie znam. W tym roku pomyślałam sobie: tu jest taka fajna grupa, znam tych ludzi, którzy robią świetną robotę, mają wielu podopiecznych. Czy uda się uczynić tak, żeby każda osoba, która tu przyjdzie otrzymała prezent. Udało się! Co prawda w Wigilię, 24 grudnia, ja i tak wyjdę z domu i pierwszemu napotkanemu bezdomnemu wręczę prezent. Jest to sweter, który sama zrobiłam, szaliczek, który sama zrobiłam, czapeczka. Do tego będzie oczywiście kartka świąteczna, mandarynki, czekolada itp. Myślę, że warto się dzielić, trzeba się dzielić. [...] Wśród darów jest przede wszystkim ciepła odzież, czyli ciepłe spodnie, kurtki, buty, bluzy, swetry, szaliki, czapki. Były też mandarynki, czekolady, oczywiście także kartka świąteczna z życzeniami. Razem z koleżanką rozgłosiłam akcję na Facebooku . Ludzie się zgłaszali do nas, że chcą oddać rzeczy. Jestem wdzięczna elblążanom, którzy po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na los innych.  Wszystkie rzeczy, które przyjmowaliśmy były czyste, wyprane, pachnące. Wcześniej była też koleżanka Przywiozła bardzo dużo jedzenia na wigilię

– powiedziała rok temu, w zimny grudniowy wieczór, Iwona Nowik.

W tym roku także pragniemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Pomożecie?

Jeśli chcielibyście oddać ciepłą odzież dla bezdomnych, dzwońcie pod numer:

787 345 634.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.