› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ruszają biegi na orientację w Elblągu

› bieżące 2 miesiące temu    6.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ruszają biegi na orientację w Elblągu fot. Nadesłane

Bawiliście się kiedyś w podchody? Już w tę sobotę będziemy mogli przypomnieć sobie czasy dzieciństwa oraz zapoznać z ideą tej zabawy swoje dzieci. W sobotę, 8 października, rozpoczyna się kolejny sezon biegów na orientację, które przypominają właśnie zabawę w podchody. Start o godz. 10 w parku Modrzewie, przy leżakach, w okolicy placu zabaw. Zapisy będę prowadzone na miejscu, a udział jest bezpłatny.

Biegi na orientację są cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Elbląski Klub Orienteringu Gryf.

Podczas każdego spotkania organizatorzy dopasowują trasę do wieku uczestników oraz ich doświadczenia w biegach na orientację. Przez cały sezon rozegrane zostaną 4 imprezy w kolejnych porach roku. Zawodnicy będą walczyć każdorazowo o medale, które przyznawane będą w kilku kategoriach: kobiety, mężczyźni, dzieci (z podziałem na wiek) oraz rodziny.

W zabawie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć. Można biegać, można chodzić, można spacerować z kijkami, indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi, a nawet z psem. Zasady są bardzo proste, ponieważ celem każdego uczestnika lub uczestniczki jest pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w parku punktów kontrolnych. Do pomocy uczestnicy mają szczegółową mapę.

Regulamin i terminy zawodów dostępne są na stronie mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.