› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Rusza modernizacja Zespołu Szkół Mechanicznych

› bieżące ponad rok temu    4.08.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Rusza modernizacja Zespołu Szkół Mechanicznych fot. UM Elbląg

Ponad 1,1 mln złotych kosztować będzie realizacja zadania pn. „Modernizacja Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego 39 w Elblągu”. Prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę z wykonawcą tego zadania. Zrealizuje je Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz.

- W wyniku przeprowadzonej w 2021 roku analizy potrzeb elbląskiej infrastruktury oświatowej Zespół Szkół Mechanicznych został wskazany jako obiekt najpilniej wymagający poprawy stanu technicznego. Zadanie składa się z dwóch części. Pierwsza dot. wymiany okien od strony ul. Komeńskiego i wykładzin podłogowych. Jej koszt to ponad 660 tys zł. Druga część to wymiana instalacji elektrycznej wraz z wykonaniem oświetlenia ewakuacyjnego, monitoringu wewnętrznego i systemu sygnalizacji pożaru. Koszt to ponad 450 tys zł. Łącznie modernizacja pochłonie ponad 1,1 mln zł. Zadanie realizowane jest w całości ze środków własnych Gminy Miasto Elbląg. Gratuluję wykonawcy wygranego przetargu i życzę bezproblemowej realizacji – mówił podczas podpisania umowy prezydent Witold Wróblewski.

- To jest kolejny etap. Modernizację tej placówki zaczęliśmy w ubiegłym roku. Potrzeb w Zespół Szkół Mechanicznych jest jeszcze dużo więcej. W miarę możliwości finansowych będziemy planowali kolejne prace w tej i w innych placówkach. W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze niewielkie prace w I Liceum Ogólnokształcących. I to tak naprawdę wyczerpie środki, które były zaplanowane w tym roku na te cele - podkreślał Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

- Prace będą wykonywane podczas normalnego funkcjonowania szkoły. Będziemy na kilka dni wyłączać pojedyncze klasy, po skończeniu pracy w jednym pomieszczeniu, będziemy przechodzić do kolejnego. Będziemy się starali, aby było jak najmniej uciążliwości dla nauczycieli i uczniów - mówił Mirosław Markiewicz, wykonawca inwestycji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.