› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Rozwój dziecka w Twoich rękach. Skorzystaj z pomocy Ośrodka Wczesnego Wspomagania Rozwoju "MALUCH"

› rozwój i edukacja ponad rok temu    29.11.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Rozwój dziecka w Twoich rękach. Skorzystaj z pomocy Ośrodka Wczesnego Wspomagania Rozwoju

W ramach Miejskiego Systemu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Elblągu organizuje bezpłatną, kompleksową i wielodyscyplinarną pomoc małemu dziecku, u którego rodzice, lekarze lub inni specjaliści rozpoznali symptomy wskazujące na nieharmonijny lub nieprawidłowy rozwój. Ośrodek Wczesnego Wspomagania "Maluch" to jedyny taki ośrodek w mieście, gdzie fachową pomoc otrzymają niemowlęta i dzieci do lat 7. Na pomoc mogą również liczyć rodzice, którzy czują się zagubieni gąszczu przytłaczajacych problemów.

- Proponujemy Państwu szeroką ofertę form wspomagania dziecka oraz wsparcie dla rodziców w nabywaniu przez nich umiejętności postępowania z dzieckiem - mówi Joanna Hanke - Bednarska, dyrektor Przedszkola Specjalnego przy Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 2 w Elblągu. 
 
- Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania organizuje się w wymiarze od 4 do 8 godzin w miesiącu. Warunkiem objęcia dziecka wczesnym wspomaganiem rozwoju jest posiadanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, które wydają poradnie psychologiczno – pedagogiczne właściwe ze względu na miejsce zamieszkania dziecka - wyjaśnia dyrektor. 
 
Ośrodek Wczesnego Wspomagania działający przy ul. Polnej 8 A proponuje różnorodną ofertę form wspomagania poprzez: zajęcia ruchowo - rehabilitacyjne, zajęcia manualne, zręcznościowe, jak również zajęcia z psychologiem, pedagogiem, zajęcia logopedyczne i zajęcia z integracji sensorycznej, czyli takie, które wspomagają rozwój wszystkich zmysłów.
 
Miejsce to jest dostosowane zarówno do potrzeb małego dziecka jak również jego rodziców czy opiekunów. Oprócz pokoju dla matki z dzieckiem, w ośrodku jest również wygodny pokój, gdzie matka karmiąca może w ciszy nakarmić swojego malca, jak również miejsce, gdzie mamy w oczekiwaniu na swoje dziecko, mogą napić się kawy czy herbaty. 
 
 
Szczegółowych informacji na temat działań wczesnego wspomagania rozwoju dziecka można uzyskać pod nr tel. 642-84-01; lub pisząc na e-mail: soswnr2@wp.pl
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.