› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rozpoczął się kolejny sezon łyżwiarski na lodowisku Helena! (+foto)

› bieżące ponad rok temu    8.10.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Rozpoczął się kolejny sezon łyżwiarski na lodowisku Helena! (+foto) fot. Paweł Rodziewicz

Dziś (8 października) miały miejsce pierwsze wejścia na ślizgawkę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. O godz. 12:30 na świeżą taflę wjechali pierwsi łyżwiarze. Chętnych nie brakowało. Tym bardziej, że dziś wejście na lodowisko było bezpłatne.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy lodowisko będzie do dyspozycji mieszkańców w każdy wtorek, czwartek i piątek w dwóch sesjach, rozpoczynających się o godz. 18.00 i 19.00. W weekendy obiekt będzie udostępniony dla wszystkich chętnych w godz. 12.30-18.30. Natomiast w ciągu tygodnia w godzinach rannych i południowych z lodowiska korzystać będą szkoły i kluby sportowe.

Bardzo się cieszę, że lodowisko jest otwarte. Bardzo lubię jeździć na łyżwach i nie mogłam się już doczekać. Moja mama też jeździ ze mną, ale ja chyba jeżdżę lepiej

opowiada młoda łyżwiarka, 11-letnia Karolina.

W nadchodzącym sezonie zmianie nie uległy zarówno ceny biletów jak i czas korzystania z tafli lodowiska. Każda z sesji trwać będzie 50 minut, a koszt jednorazowego wejścia na lodowisko to: 9 złotych - bilet normalny, 6 zł - bilet ulgowy oraz 5 zł - bilet grupowy (powyżej 15 osób). Jest także możliwość zakupu karnetów uprawniających do 10 dowolnych wejść na ślizgawkę. W tym przypadku zapłacimy 80 zł za karnet normalny i 50 zł za ulgowy. Z obiektu MOSiR-u można także korzystać w ramach Karty Dużej Rodziny, co uprawnia do zakupu biletów w niższych cenach. Jednorazowe wejście na ślizgawkę w tym przypadku będzie nas kosztować: 6 zł - bilet normalny, 4 zł - bilet ulgowy, za karnet normalny zapłacimy 50 zł, a za karnet ulgowy 30 zł.

Kasa lodowiska czynna będzie we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16:00-19:30 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:30-18:00. Rezerwacji biletów można dokonać także telefonicznie, w godzinach otwarcia kasy, dzwoniąc pod nr (55) 625-63-13. Na lodowisku istnieje także możliwość wypożyczenia łyżew (koszt 6 zł od pary), ostrzenia łyżew (7 zł) oraz skorzystania z szatni (1 zł). W czasie otwartych sesji dostępny będzie także bufet oferujący ciepłe napoje, przekąski i słodycze.

Oprócz ogólnodostępnych ślizgawek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ciekawy program na jesienno-zimowe miesiące. Wzorem lat ubiegłych każdy chętny będzie mógł skorzystać z nauki jazdy na łyżwach, nauki gry w hokeja czy tanecznych spotkań na lodzie. To jednak nie wszystkie atrakcje jakie czekają na elbląskim lodowisku.

Nasza akcja „Aktywuj się z MOSiR-em” przypadła do gustu elblążanom, dlatego będzie kontynuowana także w tym sezonie, tyle że w nieco zmienionej i poszerzonej formie Oprócz typowych zajęć i zabaw na lodzie w planach mamy także organizację zajęć, które pomogą nam zadbać o kondycję i własne ciało. Oczywiście w ciągu sezonu nie zabraknie także imprez nie tylko dla dzieci ale także całych rodzin. W grudniu MOSiR zaprasza na Mikołajki na lodzie, a już w nowym roku na karnawałową zabawę oraz ferie na lodzie

- informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Wszystkim miłośnikom łyżwiarstwa życzymy udanego sezonu, a tym którzy stawiają swoje pierwsze kroki na tafli lodowiska, życzymy miękkich lodowań. My z pewnością, od czasu do czasu, będziemy tam zaglądać.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.