Rozpoczął się kolejny sezon ELH

› sport ponad rok temu    25.11.2015
Informacja prasowa

Piętnaście drużyn stanęło do walki o tytuł halowego mistrza Elbląga w piłce nożnej. Pierwszym liderem Elbląskiej Ligi Halowej został Exclusive Sport/PC Koni, który na inaugurację rozgrywek może pochwalić się najwyższą wygraną.

Kolejny rok z rzędu w trakcie zimowej przerwy zawodnicy przenoszą się z boisk trawiastych na halę i uczestniczą w rozgrywkach ELH. W rozpoczętym właśnie sezonie o miano najlepszej drużyny Elbląga rywalizuje piętnaście zespołów. Rozgrywki potrwają do marca, kiedy to powinniśmy poznać najlepszą drużynę ELH. Obrońcami mistrzowskiego tytułu są piłkarze Metrotestu.

Pierwsze spotkanie w nowym sezonie i od razu doszło do konfrontacji obrońcy mistrzowskiego tytułu z czwartą drużyną poprzednich rozgrywek. Spotkanie pomiędzy Metrotestem a NORTSERVIS-PSP zapowiadane było jako najciekawsze wydarzenie pierwszej kolejki. I faktycznie, obie drużyny pokazały się z dobrej strony, co zapowiada bardzo ciekawy sezon w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej. Nim spotkanie rozpoczęło się na dobre kibice obejrzeli już pierwsze celne trafienie w nowym sezonie. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku arbitrów niezdecydowanie obrońców Metrotestu wykorzystał Jacek Czerniewski i NORTHSERVIS-PSP prowadził 1:0. Na skuteczną odpowiedź ubiegłorocznych mistrzów trzeba było czekać kilka minut. Jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty i to z nawiązką. Najpierw do remisu doprowadził Wojciech Boniecki, a dwie minuty później Metrotest na prowadzenie wyszedł po golu Wojciecha Pietrzkiewicza. Niemal przez całą drugą połowę toczyła się wyrównana walka, ale żadna z drużyn nie potrafiła swoich akacji zamienić na bramkę. Jako pierwszy dokonał tego Metrotest, a na 3:1 podwyższył Wojciech Boniecki. Ambitnie grający NOTRSERVIS-PSP, mimo zaciekłych ataków, zdołał jedynie strzelić gola kontaktowego. Wynik meczu na 3:2 ustalił w ostatniej minucie pojedynku Bogdan Wojtas.

Równie ciekawie było w spotkanie w którym ERGO Hestia Legioniści zmierzyli się z DRE. Obie drużyny zaprezentowały dwa różne oblicza, ale ostatecznie lepsi o jedną bramkę okazali się zawodnicy DRE. I to do nich właśnie należał początek meczu. Wynik pojedynku otworzył w 6 minucie Tomasz Zając. DRE poszło za ciosem i pod koniec pierwszej odsłony jeszcze dwukrotnie umieściło piłkę w bramce rywali. Najpierw na 2:0 podwyższył Łukasz Lewandowski, a chwilę później, za sprawą Marcina Trochowskiego, mieliśmy już wynik 3:0. ERGO Hestia Legioniści odpowiedzieli tylko bramką Pawła Kacały. Sytuacja diametralnie odwróciła się na początku drugiej połowy. Legioniści przejęli inicjatywę, ruszyli do zdecydowanych ataków i w efekcie szybko zniwelowali straty. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Rafał Gomułka, a w 21 minucie do stanu 3:3 doprowadził Kamil Kowalski. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów decydujący cios zadali piłkarze DRE. Jedna z ostatnich akcji przyniosła zwycięską bramkę, której autorem okazał się Maciej Zając.

Na inaugurację sezonu najwyższą wygraną mogą pochwalić się piłkarze Exclusive Sport/PC Koni, którzy ograli ECM EL-Hurt aż 6:1. Jednak pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak wysokiego zwycięstwa. Dodatkowo to ECM EL-Hurt lepiej rozpoczął spotkanie i po trzech minutach oraz bramce Daniela Paradowskiego prowadził 1:0. Rywale odpowiedzieli dwiema bramkami Rafała Wulczyńskiego i po kwadransie prowadzili 2:1. W drugiej połowie przewaga Exclisive Sport/PC Koni nie podlegała już dyskusji. Sygnał do bardziej zdecydowanych ataków dał zdobywca trzeciej bramki Damian Wielgat. W kolejnych minutach trafiali kolejno: Marcin Bożek, Paweł Chielecki oraz Grzegorz Miecznik i mecz zakończył się wysoką wygraną zespołu Exclisive Sport/PC Koni, który został pierwszym liderem ELH.

Kolejne spotkania Elbląskiej Ligi Halowej rozegrane zostaną już w najbliższy weekend. W sobotę zespoły przystąpią do rywalizacji od godz. 15:30, natomiast w niedzielę w ramach 3 kolejki spotkania rozpoczną się od godz. 14:00. Wszystkie mecze rozgrywane są w hali MOS przy ul. Kościuszki.

Komplet wyników 1. kolejki:

NORTSERVIS-PSP - Metrotest 2:3 (1:2)
1:0 - Czerniewski (1.), 1:1 - Boniecki (9.), 1:2 - Pietrzkiewicz (11.), 1:3 - Boniecki (27.), 2:3 - Wojtas (30.).

ERGO Hestia Legioniści - DRE 3:4 (1:3)
0:1 - T. Zając (6.), 0:2 - Lewandowski (12.), 0:3 - Trochowski (14.), 1:3 - Kacała (14.), 2:3 - Gomułka (18.), 3:3 - Kowalski (21.), 3:4 - M. Zając (28.).

Hydroton Dream - PBG Jankowiak 5:3 (2:1)
0:1 - Światkowski (4.), 1:1 - P. Nowicki (5.), 2:1 - Nazarek (13.), 3:1 - P. Nowicki (21.), 4:1 - Gortatowski (22.), 4:2 - Chrigui (24.), 4:3 - Światkowski (26.), 5:3 - T. Nowicki (30.).

Lira Lighting - Yolo 7 Street 2:1 (1:1)
1:0 - Kończyński (4.), 1:1 - Borowy (8.), 2:1 - Żak (30.).

ECM EL-Hurt - Exclusive Sport/PC Koni 1:6 (1:2)
1:0 - Paradowski (3.), 1:1 - Wulczyński (5.), 1:2 - Wulczyński (12.), 1:3 - D. Wielgat (18.), 1:4 - Bożek (23.), 1:5 - Chmielecki (27.), 1:6 - Miecznik (30.).

MASTER-BUD Grom Zwierzno - Zakład Turbin 3:1 (2:0)
1:0 - Borecki (8.), 2:0 - Szematowicz (15.), 2:1 - Bildziuk (24.), 3:1 - Zdunek (29.).

Victoria - OSK Najki 2:1 (2:1)
0:1 - Zajączkowski (3.), 1:1 - Przybyła (6.), 2:1 - Szmydt (13.).