› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rowerami do Pasłęka

› bieżące 6 dni temu    5.08.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rowerami do Pasłęka fot. MOSIR Elbląg

Jedna z wakacyjnych wycieczek będzie nieco dłuższą jazdą do Pasłęka, gdzie obejrzymy rzadko spotykany w naszym regionie kirkut, czyli żydowski cmentarz. To nieco tajemnicze miejsce jest ukryte na terenie miasta i nasza wycieczka będzie okazją, aby poznać do niego drogę. Start w najbliższą niedzielę o godz. 10.

Wycieczka rozpocznie się w Elblągu, następnie udamy się przez Przezmark, Komorowo Żuławskie i Węzinę do Pasłęka. Na wjeździe zajrzymy na tamtejszy cmentarz żydowski. Jest to miejsce bardzo zadbane przez pasłęcką młodzież. Na jego terenie znajdują się nagrobki, z których najstarszy ma ponad półtora wieku. Po odwiedzinach kirkutu skierujemy się na pasłęckie Stare Miasto, gdzie odwiedzimy – każdy na swój koszt – jedną z tamtejszych lodziarni.

Powrót do Elbląga będzie odbywał się przez Mariankę, Borzynowo i Pomorską Wieś, czyli będzie trochę pod górę. Nasza jazda zakończy się przy rondzie na ulicy Rawskiej/Łęczyckiej. Zobacz mapę - 50 km. Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, zaliczymy też krótki odcinek gruntowy. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do dość długiej trasy. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie w Pasłęku. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 16, jest bezpłatny.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku i warunków. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Ruszamy w niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 10:00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem (dawne rondo Kaliningrad).

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych, darmowych imprezach organizowanych w ramach programu „Wakacje z MOSiR-em”.

Tekst i fot. MOSiR
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.