› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Rolety antywłamaniowe – warto je mieć i spokojnie jechać w góry

› bieżące 2 miesiące temu    2.10.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rolety antywłamaniowe – warto je mieć i spokojnie jechać w góry

Wyjeżdżając na weekend poza miasto, często martwimy się, czy nasz dom jest odpowiednio chroniony przed złodziejami. Z tego powodu decydujemy się na odpowiednie zabezpieczenia, które pozwalają nam spać spokojnie i cieszyć się urlopem. Co powinniśmy wiedzieć o roletach antywłamaniowych i ich montażu?

Rolety zewnętrzne – czy muszą być antywłamaniowe?

Wiele osób ulega złudzeniu, że wszystkie rolety zewnętrzne posiadają odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe. Nic bardziej mylnego! Choć tradycyjne rolety z pewnością utrudnią włamywaczowi dostanie się do wnętrza domu, nie są one jednak prawdziwym zabezpieczeniem. Zwykłe rolety najczęściej wykonane są z aluminium i choć są trwałe, przy pomocy odpowiedniego sprzętu łatwo można je uszkodzić.

Rolety antywłamaniowe są znacznie trwalsze od tych tradycyjnych. W końcu ich podstawową funkcją jest zapewnienie ochrony przed włamywaczami, a nie jedynie zapewnienie ochrony przed światłem, temperaturą zewnętrzną i ciekawskim okiem sąsiadów. Do ich produkcji używa się specjalnych materiałów, które dodatkowo wzmacniają całą konstrukcję. Ponadto rolety antywłamaniowe posiadają dodatkowe, specjalistyczne zabezpieczenia: rygle oraz wzmocnione prowadnice, zapobiegające wyłamaniu lub otwarciu rolety przez osobę z zewnątrz. Warto także zawsze zapytać o certyfikat potwierdzający ich rzeczywistą antywłamaniowość.

Na co zwrócić uwagę wybierając rolety antywłamaniowe?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, która powinna nas zainteresować w kwestii wyboru rolet antywłamaniowych są atesty. To one dają nam gwarancję, że produkt, który nas interesuje posiada odpowiednie zabezpieczenia przed włamaniem. Jeśli roleta zewnętrzna nie posiada żadnych atestów, oznacza to, że nie gwarantuje nam pełnego bezpieczeństwa, nawet jeśli posiada ona rygle i zamek.

To, jakimi właściwościami może pochwalić się producent rolet antywłamaniowych w dużej mierze zależne jest od materiału, z jakiego zostały wykonane prowadnice oraz pancerz. Przeważnie jest to wzmocnione aluminium, które doskonale sprawdza się w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Materiał ten jest bardzo estetyczny oraz łatwo dopasowuje się do ogólnego wystroju.

Moc pancerza zależna jest w dużej mierze od szerokości okna – im szersze okno, tym mocniejszy może być pancerz. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że solidny pancerz może dużo ważyć, dlatego dobrze zwrócić uwagę na to, czy rolety posiadają opcję rozwijania z pomocą silnika elektrycznego, ponieważ manualne rozwinięcie ciężkiej rolety może wymagać bardzo dużej siły. Takie rolety powinny również posiadać specjalne blokady, które zapobiegną samoistnemu rozwinięciu się. Warto sprawdzić również rygle, zamek i wszystkie dodatkowe zabezpieczenia, które mają za zadanie utrudnić włamanie.

Montaż rolet antywłamaniowych

Nie wystarczy jedynie, że wybierzemy najlepszej jakości rolety antywłamaniowe, jeśli nie będą one odpowiednio zamontowane. Niepoprawnie przeprowadzony montaż sprawi, że roleta nie spełni swojej roli, dlatego bardzo ważne jest, by był on przeprowadzony przez specjalistów. W tym celu powinniśmy zwrócić się do firmy z wieloletnim doświadczeniem, takiej jak Ekoplast, która nie tylko doradzi nam wybór odpowiedniego modelu, ale przede wszystkim pomoże z jego prawidłową instalacją.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.