› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

„Robił różne doświadczenia chemiczne”. Przez niego był pożar i ewakuacja wieżowca w Elblągu

› bieżące 9 miesięcy temu    27.02.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
„Robił różne doświadczenia chemiczne”. Przez niego był pożar i ewakuacja wieżowca w Elblągu fot. elblag.net

„W nocy Chemika zdjęła policja”. Cytat z jednego z filmów pokazuje niemal filmową sytuację, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu przy ul. Okulickiego w Elblągu. 43-letni mężczyzna został decyzją sądu aresztowany na dwa miesiące. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu znajdowały się różnego rodzaju środki chemiczne.

Policjantom, którzy w nocy po niewielkim pożarze interweniowali w jego mieszkaniu powiedział, że: „robi różne doświadczenia”.

- Mężczyzna został zatrzymany a znajdujące się w mieszkaniu środki chemiczne zabezpieczono. Dodatkowo znaleziono także marihuanę, nabój karabinowy oraz 3 wojskowe zapalniki – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Przypomnijmy, że elbląscy policjanci, zatrzymali 43-letniego mężczyznę pod zarzutem posiadania narkotyków. Funkcjonariusze wyjaśniają także okoliczności posiadania znacznych ilości substancji chemicznych znalezionych w jego mieszkaniu.

Podjęto również decyzje o ewakuacji mieszkańców. Wcześniej doszło tam do niewielkiego pożaru.

Interwencja miała miejsce w środę (22.02.2023 r.) po godzinie 23.00 w jednym z budynków przy ul. Okulickiego w Elblągu. Służby zostały powiadomione przez zaniepokojonych mieszkańców. Spod drzwi jednego z lokatorów wydobywał się dym. Policjanci i strażacy weszli do mieszkania 43-latka. Niewielki pożar na podłodze został ugaszony, a sam mężczyzna zatrzymany. W mieszkaniu, które wynajmował policjanci zabezpieczyli marihuanę, jak również pojemniki z bliżej nieokreślonymi substancjami chemicznymi. Do czasu zabezpieczenia substancji ewakuowano mieszkańców.

Na miejscu pracowali policjanci z Elbląga oraz z Olsztyna, strażacy i służby miejskie, w tym przedstawiciele zarządzania kryzysowego. W budynku został odcięty prąd i gaz.

Grupa 60 ewakuowanych osób została otoczona opieką i przebywała w pobliskiej szkole podstawowej. Ich powrót do mieszkań był możliwy po godzinie 15.00.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.