› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Robert Karaś rekordzistą świata w ultra triathlonie!

› sport ponad rok temu    13.06.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Robert Karaś rekordzistą świata w ultra triathlonie! fot. www.facebook.com

W Niemczech (Nadrenia Północna Westfalia, Emsdetten) odbyły się międzynarodowe zawody Double Ultra Triathlon. 55 zawodników miało do pokonania 7,6 km wpław, 360 km na rowerze oraz 84,4 km w biegu. Jedynym Polakiem na starcie był elblążanin Robert Karaś i to on pokonał wszystkich przeciwników ustanawiając przy tym nowy rekord świata! Dystans ten - jako jedyny - przebył w czasie poniżej 20 godzin, a dokładnie 19 godzin 44 minut i 42 sekund. Drugi na mecie Estończyk Rait Ratasepp dobrnął do mety prawie pół godziny (+29:43) po zawodniku MKS Truso Elbląg.

Morderczy wyścig rozpoczął się o godzinie 7:00 w sobotę (10 czerwca), a zakończył dzień później. Robert Karaś był dobrze przygotowany do zawodów. Nie dalej jak miesiąc wcześniej pobił rekord trasy (8:29:54) na dystansie ironman podczas Mistrzostw Katalonii. Jego celem zawsze było jednak ustanowienie światowego rekordu na dystansie double ironmana. Żeby to zrobić, musiał zejść poniżej 19 godzin 50 minut i 12 sekund (rekord z 2011 roku). Nasz sportowiec poprawił go o ponad 5 minut, zjawiając się na mecie w czasie 19 godzin 44 minut i 42 sekund.

Robert Karaś nawiązał tym samym do swojego wielkiego poprzednika, którym był praktycznie po dziś dzień nieznany Jarzy Górski - triathlonowy rekordzista świata na dystansie double ironman z czasem 24 godziny 47 minut i 46 sekund. Już wkrótce inspirująca historia Jerzego Górskiego trafi na ekrany, dzięki reżyserowi słynnego filmu "Bogowie", czyli Łukaszowi Palkowskiemu. Film z Jakubem Gierszałem, Tomaszem Kotem, Arkadiuszem Jakubikiem czy Magdaleną Cielecką pt. "Najlepszy" wejdzie do kin 6 października.

Rezultaty zawodów w Emsdetten można podejrzeć pod tym linkiem.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.