fot. Bartłomiej RyśPotwierdziły się nasze nieoficjalne informacje – referendum, w którym Polacy odpowiadali na trzy pytanie nie jest wiążące. Frekwencja wyniosła zaledwie 7,8% w skali kraju. Przewodniczący PKW podkreślił, że tak niskiej frekwencji w referendum ogólnokrajowym jeszcze w historii nie było. Przypomnijmy: referendum, za które zapłacimy 84 mln zł.
Wczoraj, 6 września tuż po godzinie 22:00 informowaliśmy, że frekwencja nie będzie wyższa, niż 15% (miasto Elbląg). Godzinę później zaktualizowaliśmy informacje – według cząstkowych, ale oficjalnych danych zebranych w Urzędzie Miejskim tylko około 8% elblążan poszło na referendum.
Dziś już znamy wyniki oficjalne. Liczba uprawnionych do głosowania: 30 mln 565 tys. 826 osób. Liczba wydanych kart: 2 mln 283 tys. 041 osób. Daje to frekwencję w skali kraju na poziomie 7,8%. Każdy wyborca, który zgłosił się i zagłosował w referendum kosztował państwo 30 zł.
W województwie warmińsko-mazurskim frekwencja stanęła na poziomie 7,27%
Jeżeli chodzi ściśle o Elbląg – 7,96%
Większość z nas, która się udała na referendum była za wprowadzeniem JOWów, była przeciwna finansowaniu partii z budżetu państwa oraz optowała za tym, aby wątpliwości podatkowe rozstrzygać na korzyść podatnika.
| Kompletna porażka referendum w Elblągu? [aktualizacja] › ponad rok temu › 06.09.2015 | komentarzy 22 |
|
Komentarze
(3)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
› pokaż według najstarszych |

| ponad rok temu | ocena: 0% | 3 |
| oceń komentarz |
| wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |

| ponad rok temu | ocena: 0% | 2 |
| oceń komentarz |
| wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |

| ponad rok temu | ocena: 25% | 1 |
| oceń komentarz |
| wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |