› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Ratusz Staromiejski czeka na aranżację wnętrz

› inwestycje miejskie ponad rok temu    22.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Projekt aranżacji wnętrz hollu wejściowego na poziomie +1Projekt aranżacji wnętrz hollu wejściowego na poziomie +1 fot. Area Projekt Gdańsk

Elbląski magistrat od października ubiegłego roku bezskutecznie poszukuje wykonawcy aranżacji wnętrz w budynku Ratusza Staromiejskiego. Projekt zakłada, że pomieszczenia nowego ratusza zostaną wyposażone m.in. w stałą ekspozycję naścienną fotografii historycznej Elbląga, nowe meble, oświetlenie i okładziny ścienne.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na realizację tych prac. Poprzednie dwa zostały unieważnione. W ostatnim przetargu, cena jedynej złożonej oferty przewyższała kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na jej sfinansowanie.

Zadanie polega na aranżacji wnętrz wszystkich kondygnacji w obiekcie, według projektu opracowanego przez firmę Area Projekt z  Gdańska. Nowy wystrój zyskają m.in. sala konferencyjna na około 180 miejsc, sala szkoleniowo – warsztatowa, informacja turystyczna i biznesowa, sala prób orkiestry kameralnej, pokoje biurowe, apartament oraz 4 pokoje gościnne, restauracja w podziemiach na ok. 100 miejsc, a przede wszystkim halle oraz korytarze.

Jak zaznacza w dokumentacji projektant: „naczelną ideą opracowanego projektu jest wprowadzenie do nowoczesnej bryły budynku, elementów nawiązujących do historii Elbląga, w szczególności starego miasta. Z uwagi na to, że Stare Miasto w wyniku zniszczeń wojennych praktycznie przestało istnieć, zdecydowano się przywrócić obraz dawnego Elbląga w postaci zdjęć i rycin historycznych, które stanowić będą ekspozycję stałą w budynku Ratusza. Historyczna fotografia miasta prezentowana w budynku Ratusza na dużym formacie będzie stanowiła ostateczne dopełnienie idei rekonstrukcji historii miasta. Ekspozycję podkreśli precyzyjnie dobrane oświetlenie ekspozycyjne. Pozostałe elementy aranżacji będą stanowić umiarkowane tło dla eksponowanej fotografii i rycin.”

W całym obiekcie, poza kondygnacją podziemną, w Hallach na poszczególnych piętrach, zainstalowana zostanie stała ekspozycja zdjęć historycznych Elbląga z opisami. W sumie zaprezentowanych zostanie około 70 fotografii o różnej tematyce (Panorama Miasta, Historia Ratusza, Spacer uliczkami miasta, Współczesny Elbląg, Budowle sakralne, mapy, ryciny, Spacer Historyczny).

Ponadto w Hallach zostaną zamontowane elementy wykończenia w postaci m.in. dodatkowych okładzin ściennych (malowanie, tapety, płyty fornirowane i laminowane, listwy przypodłogowe ze stali nierdzewnej, itp.). Aranżacja obejmuje również wyposażenie obiektu w meble oraz dwa monitory LCD o przekątnej ekrany 42 i 50 cali (jeden w pomieszczeniu Hallu na kondygnacji +1, drugi na tej samej kondygnacji w pomieszczeniu biura informacji turystycznej)

Miasto czeka na oferty zainteresowanych firm do 27 września. W przypadku wyłonienia wykonawcy, zwycięska firma będzie miała 2 miesiące na realizację projektu.

Urząd Miejski szacuje wartość inwestycji na ponad pół miliona złotych. Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013”.

    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

    Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

    • 0
      ZADOWOLONY
    • 0
      ZASKOCZONY
    • 0
      POINFORMOWANY
    • 0
      OBOJĘTNY
    • 0
      SMUTNY
    • 0
      WKURZONY
    • 0
      BRAK SŁÓW
    Komentarze (0)

    Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
    Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.