› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Pumptrack w Parku Traugutta otwarty

› bieżące 14 dni temu    28.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pumptrack w Parku Traugutta otwarty fot. UM Elbląg

Za nami otwarcie kolejnego, nowego toru rowerowego typu ,,Pumptrack’’ przy ul. Oliwskiej w Parku Traugutta. Zadanie zrealizowane zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

- Jesteśmy na kolejnym przedsięwzięciu związanym z rekreacją, przed wakacjami zakończyliśmy budowę pumptracka Nad Jarem, a dzisiaj formalnie otwieramy tor w Parku Traugutta. Jest to realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Cieszy mnie to, bo budowa tego typu torów była również w moim programie wyborczym. Widać więc, że jeśli chodzi o rekreację i aktywny sposób spędzania czasu to jesteśmy zbieżni. Cieszę się tym bardziej, że wniosek o budowę tego toru złożył młody, 13-letni elblążanin. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie tego obiektu. Mam nadzieję, że to miejsce będzie miało sporo fanów – szczególnie tych, którzy lubią adrenalinę. Serdecznie zachęcam do korzystania. Życzę bezpiecznego spędzania czasu na tym obiekcie - mówił podczas otwarcia prezydent Witold Wróblewski.

Wnioskodawcą tego zadania był 13-letni Gabriel Kuszner. Niestety z powodu wakacyjnego wyjazdu nie mógł dziś uczestniczyć w otwarciu obiektu. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 485 850,00 zł. Projekt oraz budowę 200 metrowego toru zrealizowała firma BT Project Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Przypomnijmy to drugi tor typu Pumptrack w naszym mieście. Pierwszy, w maju br. otwarty został przy ul. Kłoczowskiego na osiedlu Nad Jarem. Łącznie obie inwestycje kosztowały ponad 950 tys. zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.