› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Przysięga wojskowa w Braniewie. Przez miasto przejadą czołgi

› region 11 miesięcy temu    1.06.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przysięga wojskowa w Braniewie. Przez miasto przejadą czołgi fot. archiwum 9BBKPanc.

1 czerwca (piątek) o godz. 11.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej odbywających szkolenie w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. W centrum miasta oprócz żołnierzy pojawią się też czołgi PT-91. Taka uroczystość wojskowa odbywać się będzie w tym miejscu nie po raz pierwszy.

Żołnierze służby przygotowawczej, którzy złożą przysięgę wojskową w centrum miasta, rozpoczęli swoją przygodę z wojskiem w 9 brygadzie w Braniewie 07 maja br. Za nimi pierwszy miesiąc szkolenia podstawowego. W grupie 90-ciorga ochotników jest 37 pań. Ich szkolenie w ramach II turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych potrwa prawie cztery miesiące, do 31 sierpnia br. Dla najlepszych żołnierzy służba przygotowawcza może być początkiem drogi do zawodowej służby wojskowej, także w 9BBKPanc.

W związku z organizacją przysięgi 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej zaprasza w piątek (01 czerwca) w godz. 9.00 – 14.00 na Dzień Otwartych Koszar. Każdy kto odwiedzi jednostkę przy ul. Sikorskiego 41 będzie mógł zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu brygady. Kilka wojskowych pojazdów, w tym czołgi PT-91 i bojowy wóz piechoty będzie można oglądać także na placu przed Bazyliką Mniejszą. Pojazdy wojskowe z 9 brygady, po przysiędze, będą jedną z atrakcji Pikniku Miejskiego z okazji Dnia Dziecka, który odbywać się będzie na tym terenie w godz. 15.00 – 18.00.

Uwaga utrudnienia!

Przypominamy, że w związku z organizacją Pikniku Miejskiego i przysięgi wojskowej w centrum miasta, w piątek (1 czerwca) od rana do godz. 18.00 zamknięty będzie parking na placu przed Bazyliką Mniejszą.

W dniu przysięgi (1 czerwca) mogą również wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane przemieszczaniem się żołnierzy i wojskowych pojazdów na plac przed Bazyliką Mniejszą i z powrotem. Żołnierze maszerować będą na uroczystość z jednostki przy ul. Sikorskiego 41 ok. godz. 10:20 i ok. 12.00 z uroczystości do jednostki.

Dodatkowym utrudnieniem, ale też i wydarzeniem będzie przejazd czołgów przez miasto. Cztery czołgi PT-91 i BWP przemieszczać się będą przed uroczystością z koszar przy ul. Sikorskiego 41 ( ok. godz. 7:30) i z koszar przy Alei Wojska Polskiego, brama od ul. Wileńskiej ( ok. godz. 8:30), na plac przed bazyliką i z powrotem po pikniku ( ok. godz. 17:00-18:00).

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.