› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Przez wiele lat współtworzył elbląską kulturę, dziś potrzebuje Waszej pomocy!

› bieżące ponad rok temu    9.07.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Przez wiele lat współtworzył elbląską kulturę, dziś potrzebuje Waszej pomocy!

Wojciech Żukowski przez wiele lat pracował jako nauczyciel. W latach 90. elblążanie mogli usłyszeć jego głos w Radiu EL i Radiu BIS, gdzie prowadził audycje z muzyką klasyczną. Był organizatorem  beat-bitowych Mszy Świętych, w kilku elbląskich parafiach udzielał się jako organista. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy wątroby. Choroba postępuje w zatrważającym tempie. Lek nie jest refundowany, a miesięczna kuracja kosztuje ponad 15 000 zł...

Wojciech Żukowski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 1973 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel gry na fortepianie w Ognisku Muzycznym w Elblągu (1973-1976). Następnie był dyrektorem Społecznego Ogniska Muzycznego w Braniewie (1976-1984) i nauczycielem historii muzyki, audycji muzycznych i kształcenia słuchu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu (1981- 2005).

Od 1966 roku prowadził kościelną działalność muzyczną. W latach 1970-1980 prowadził zespół Orantes przy Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski oo. Redemptorystów przy ul. Robotniczej 69, w którym organizował koncerty beat-bitowe. Od chwili powstania parafii św. Brata Alberta przy ulicy Częstochowskiej był jej pierwszym organistą. W kościele św. Wojciecha prowadził chór parafialny oraz zespoły. W kościele Miłosierdzia Bożego przy Parafii św. Jerzego kierował zespołem grającym w każdą niedzielę na mszach młodzieżowych. Od początku istnienia parafii św. Rafała Kalinowskiego był jej organistą (1993-2012) - prowadził tam przykościelny chór dziecięcy Schola Rafael. Ze wszystkimi zespołami, które współtworzył występował na terenie całego kraju. W latach 90. w Radiu EL i BIS prowadził audycje z muzyką klasyczną.  

Dziś przyjaciele Wojciech Żukowskiego proszą w jego imieniu o pomoc w celu opłacenia kosztownej terapii.

Link za pośrednictwem którego możecie wesprzeć człowieka, któremu tak wiele zawdzięcza elbląska kultura: pomagam.pl/wojtekzukowski

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ j
ponad rok temu 1
bhj;'
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.