› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Przewodniczący Rady Miasta ucina dyskusję radnych. Mieszkańcom się to nie podoba

› bieżące ponad rok temu    27.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
Przewodniczący Rady Miasta ucina dyskusję radnych. Mieszkańcom się to nie podoba fot. elblag.net/archiwum

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Elbląga przewodniczący Rady Antoni Czyżyk (PO) kilkukrotnie „ucinał” próby dyskusji radnych nad ważnymi projektami oraz przyjmował wnioski o zamknięcie dyskusji zgłaszane przez radnych PO i KWW Wróblewskiego. To nie podoba się mieszkańcom, którzy obserwują sesję radnych w internecie.

Do takich sytuacji doszło podczas ostatniej sesji Rady Miasta, gdy radni dyskutowali nad projektami uchwał dotyczących skierowanie skargi na uchylenie przez wojewodę programu stypendialnego dla młodych lekarzy oraz w sprawie zerwania współpracy z ukraińskim miastem Tarnopol. Czyżyk uciął również dyskusję w sprawie zmiany sposoby głosowania radnych nad projektami uchwał.

W tej sprawie list otwarty do Przewodniczącego Rady Miasta wystosował mieszkaniec Elbląga, Jacek Zbrzeźny.

Szanowny Pan Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu

Szanowny Panie Z uwagą wysłuchałem wypowiedzi radnych podczas sesji Rady Miasta w dniu 24 czerwca jak i 23 września 2021 w sprawie współpracy pomiędzy Miastem Tarnopol a Gminą Miasto Elbląg. Zapewne Pan wie, że jest to ważna sprawa dla dużej części naszego społeczeństwa. Szczególnie dzięki głosom w takich, konkretnych sprawach mieszkańcy mogą wyrobić sobie zdanie o pracy i poglądach radnych. Tylko w trakcie dyskusji podczas sesji, której mieszkańcy mają możliwość wysłuchać dzięki przekazowi internetowemu, można docenić umiejętności retoryki, erystyki czy też logicznego myślenia, a przede wszystkim zdolności przekonywania oponentów do swoich racji. Słuchając wystąpień, poświęcając swój wolny czas, chciałbym wyrobić sobie opinię o reprezentujących mnie przedstawicielach w samorządzie w trakcie całej kadencji, a nie jak to zazwyczaj ma miejsce w czasie kilkudniowej kampanii przedwyborczej. Jednak polemiki nad projektami uchwał dot. współpracy z Tarnopolem podczas XVIII i XIX sesji zostały przerwane głosowaniem nad zakończeniem dyskusji w wyniku zgłoszonego wniosku przez radnego Andrzeja Tomczyńskiego a ostatnio przez radną Małgorzatę Adamowicz pomimo zgłoszenia się do dyskusji pozostałych radnych.

Szanowny Panie, Bardzo proszę o podjęcie stosownych kroków w celu umożliwienia elblążanom wysłuchania kompletnych wypowiedzi radnych na sesji RM dot. istotnych spraw. Proszę zwrócić uwagę, że większość mieszkańców nie jest w stanie śledzić prac w Komisjach, gdzie zdaniem radnego Tomczyńskiego, powinna odbywać się dyskusja. Podjęta przez Pana decyzja o przerywaniu dyskusji w oparciu o stanowisko mecenasa, który swojej opinii nie oparł na literze prawa, jest niedemokratyczna i jest przesłanką rażącego naruszenia praw wyborców do informacji.

Jacek Zbrzeźny - Wyborca

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
ponad rok temu ocena: 0%  6
Wszyscy won!
~ Kat Na Idiotów
ponad rok temu ocena: 33%  5
Szkoda, że autor nie uczestniczył w oglądaniu bo widziałby na monitorze, ze Online uczestniczyło od 70-90 osób wątpię aby większość podzielała ten punkt widzenia z tytułu.
~ autor
ponad rok temu ocena: 0%  4
To po co te 70-90 osób ogląda? Clou sesji to dyskusja.
~ Bet
ponad rok temu ocena: 40%  3
Nadęty arogant
~ Alf
ponad rok temu ocena: 40%  2
CZYRZYK czuje się Bogiem
~ Patriota
ponad rok temu ocena: 33%  1
Demokratycznie wybrana większość decyduje co jest przedmiotem sesji radnych. Dlatego trzeba zamknąć "zdradzieckie mordy" i nie robić teatrzyku dyskutując nad tematami, które są sprzeczna nie tylko z interesem miasta ale i racją stanu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.