› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Przedsiębiorco, nie płacisz składek, ZUS Ci pomoże

› bieżące ponad rok temu    4.12.2017
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Przedsiębiorco, nie płacisz składek, ZUS Ci pomoże

Jesteś przedsiębiorcą i masz zaległości składkowe w ZUS? Pomożemy Ci rozłożyć twój dług na raty. Pamiętaj, że od 1 stycznia ulegają zmianie zasady opłacania składek na ZUS.

Przedsiębiorcy mający problem z opłaceniem składek w obowiązującym terminie i w pełnej wysokości, mogą skorzystać z ulgi. Polega to na podpisaniu ugody, rozłożeniu zadłużenia na raty i wydłużeniu terminu spłaty. Pomocą w tym służą doradcy ds. ulg i umorzeń. Doradca przedstawi indywidualne i najdogodniejsze rozwiązania dla każdego przedsiębiorcy. Pomoże również w wypełnieniu i przygotowaniu dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku o rozłożeniu zaległości na raty. Jeżeli jest prowadzone wobec nich postępowanie egzekucyjne, zostanie ono zawieszone a przedsiębiorcy będą mieli odpowiedni czas na uregulowanie wszelkich zaległości. Podpisanie umowy o rozłożeniu na raty posiadanych zaległości do 31 grudnia br., gwarantuje, że wpłaty dokonywane po 1 stycznia będą rozliczane na składki bieżące i zaległości jednocześnie.

Od 1 stycznia wchodzą w życie nowe zasady w sposobie opłacania składek na ZUS. Będzie to tylko jeden numer rachunku-indywidualny dla każdego przedsiębiorcy. Wpłata będzie księgowana na najstarsze zaległości i dlatego bardzo ważne jest aby wszyscy przedsiębiorcy mający zadłużenie uregulowali kwestie z tym związane do końca bieżącego roku. Jeżeli nie dokonają tego, mogą wypaść z ubezpieczenia chorobowego a tym samym stracić prawo do zasiłków.

Od 1 stycznia opłacanie składek będzie dużo łatwiejsze i wygodniejsze. Każdy przedsiębiorca będzie opłacał składki na swój indywidualny numer rachunku składkowego tylko jednym przelewem. ZUS sam podzieli wpłatę proporcjonalnie na odpowiednie fundusze. Wpłata będzie księgowana najpierw na najstarsze zadłużenie, dopiero w następnej kolejności będą księgowane na bieżące należności.
Dla przedsiębiorców posiadających zadłużenie może to oznaczać, że zostaną wyłączeni z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego a co za tym idzie utraca prawo do zasiłków. Warunkiem podlegania do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego jest opłacanie składek w obowiązującym przepisami terminie i w pełnej wysokości. Jest to bardzo istotne w przypadku osób korzystających z zasiłków chorobowych, opiekuńczych i macierzyńskich a także ze świadczeń rehabilitacyjnych.


Anna Ilukiewicz
regionalny rzecznik prasowy ZUS  
województwa warmińsko-mazurskiego

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ANTY ZUS
ponad rok temu ocena: 33%  1
Aby nie płacić ZUSu,- wystarczy napisać do ZUS pisemko w którym zrzekacie się w przyszłości jakichkolwiek wypłat świdaczeń z ZUSu. , zrzekacie się prawa do emerytury, renty itp. Takie pismo wysyłacie listem poleconym za zwrotnym poswiadczeniem odbioru. Następnie idziecie do dowolnie wybranej firmy ubezpieczeniowej i tam zawieracie dla was dogodną formę ubezpieczenia na wypadek leczenia, utraty zdrowia, śmierci, leczenia w szpitalu itp. Poza tym każdemu bez względu na to czy pracuje czy tez nie, czy płaci czy też nie nalezy się bezwarunkowo podstawowa opieka medyczna bezpłatna i jest to zgodne z Konstytucją. Nawet jak wam ZUS założy sprawę w sądzie to sąd nic wam nie zrobi, bo na pytanie dlaczego Pani Pan nie płaci składek na ubezpieczenie zdrowotne odpowiadacie że sami wybraliście ubezpieczyciela i opłacacie składki. Na pytanie, a co ze składkami na emeryturę? Odpowiadacie że sami sobie zabezpieczacie przyszłosć. Proste, skuteczne.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.